Ukrajna;csalás bűntette;befolyással üzérkedés;csecsenek;hivatali vesztegetés;Völner Pál;Schadl György;

2022-11-28 07:47:00

A Schadl-Völner-ügy harmadrendű vádlottja csecsen emberrablásra hivatkozva csalt ki 200 ezer dollárt egy oktatási intézmény képviselőjétől

 Az ügyészség kilenc év börtönbüntetést, tíz év közügyektől eltiltást és 50 millió forint pénzbüntetést, valamint 118 millió forint erejéig vagyonelkobzást indítványozott. 

Kamu emberrablási történettel - arra hivatkozva, hogy csecsen emberrablók tartják fogva Ukrajnában - 200 ezer amerikai dollárt csalt ki a Schadl-Völner-ügy harmadrendű vádlottja egy oktatási intézmény képviselőjétől - írja a 24.hu az általa megismert vádiratra hivatkozva.

A Központi Nyomozó Főügyészség tizenharmadrendű vádlottként az oktatási intézmény képviselőjét is vád alá helyezte, a lap felidézi, ez az az iskola, amelytől Schadl György barátja az rtl.hu szerint legalább 150 millió forintot kért azért, hogy kapcsolatai felhasználásával elsimítsa annak 90 millió forintos (plusz járulékai) tartozását, illetve, hogy ne vonják vissza az oktatási intézmény engedélyeit. A vádirat szerint az ügy harmadrendű vádlottját korábban sikkasztás miatt is elítélték már, s úgy tudni, a 150 millió forinton Völner Pállal és Schadl Györggyel osztozkodott volna.

Schadl György barátját befolyással üzérkedéssel, csalással és hivatali vesztegetéssel vádolják. A 24.hu cikke szerint a harmadrendű vádlott elhatározta, hogy még több pénzt csal ki az oktatási intézmény képviselőjétől, ezért elhitette vele, hogy rövid időre Ukrajnába kell utaznia üzleti célból, valójában pedig megszállt egy budapesti hotelben és kikapcsolta a telefonját. Ezt követően egy előre beavatott ismerőse kereste fel a nőt azzal, hogy a harmadrendű vádlottat csecsen emberrablók tartják fogva és csak akkor engedik el, ha 200 ezer amerikai dollárt kifizet nekik váltságdíjként. Az oktatási intézmény képviselője át is váltott 70 millió forintot amerikai dollárra, majd Schadl György barátjának ismerősével Nyíregyházára utazott, ahol átadták a pénzt egy nőnek, aki azt Schadl György barátjának továbbította.

A harmadrendű vádlott, Schadl György barátja esetében az ügyészség befolyással üzérkedés, csalás és hivatali vesztegetésért beismerés esetén kilenc év börtönbüntetést, tíz év közügyektől eltiltást és 50 millió forint pénzbüntetést, valamint 118 millió forint erejéig vagyonelkobzást indítványozott. Az oktatási intézmény képviselőjére tizenharmadrendű vádlottként hivatali vesztegetés miatt beismerés esetén két év, végrehajtásban három év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetést, valamint 30 millió forint pénzbüntetést kért a vádhatóság a bíróságtól. A Schadl György barátja által beavatott ismerősre pedig huszadrendű vádlottként csalásért három év börtönbüntetést, négy év közügyektől eltiltást és 3 millió forint pénzbüntetést indítványoztak.