December 13-án fogja megtartani az első ülését a Korrupcióellenes Munkacsoport, amely az EU-s források felhasználásával kapcsolatos visszaélések elleni harcot irányító Integritás Hatóság konzultatív testületeként fog működni – derül ki a Népszavához is eljuttatott közleményéből.
E szerint az összesen 21 tagú Korrupcióellenes Munkacsoportban mind a 10 hely betelt, amelyet civil szervezetek képviselőinek tartanak fenn. A névsoruk így néz ki:
Bodoky Tamás Richárd (atlatszo.hu Közhasznú Nonprofit Kft.)
Essősy Zsombor (Magyar Közgazdasági Társaság)
Fázsi László
Fonyódi Krisztián
Gyulai-Schmidt Andrea (Közbeszerzési Tanácsadók Országos Szövetsége)
Ligeti Miklós Zoltán (Transparency International Magyarország)
Reszkető Petra (Budapest Szakpolitikai Elemző Intézet)
Sándor Tamás
Várady Szilvia
Vincze Orsolya Júlia (K-Monitor Közhasznú Egyesület)
Az Integritás Hatóság életre hívása az egyike volt annak a 17 kötelezettségvállalásnak, amelyet az Európai Bizottsággal kötött megállapodás értelmében az Orbán-kormánynak teljesítenie kellett, hogy az EU ne fagyasszon be 3000 milliárd forintnak megfelelő összeget a Magyarországnak járó brüsszeli támogatásokból. Elnökét és elnökhelyetteseit az átláthatóság ígérete ellenére kissé homályos feltételrendszerben választották meg, és ez igaz volt a Korrupcióellenes Munkacsoport felállítására is. Biró Ferenc, az Integritás Hatóság vezetőjeként most a közleményben jelezte, a kijelölt állami szervek már korábban megnevezték delegáltjaikat, így semmi akadálya annak, hogy december 13-án a munkacsoport elkezdhesse működését. A tagok hamarosan megkapják az alakuló ülés napirendjét és a működésre tett ügyrendi javaslatot, amit természetesen véleményezhetnek.
Huszonnégyen jelentkeztek a Korrupcióellenes Munkacsoport tíz nem kormányzati helyére, de hogy kik, többségében nem tudniMegnevezték, kik vezetik az Orbán-kormány korrupció elleni harcát az EU-s pénzek megszerzéséért