Több mint egymilliárd forint értékben szerződött a Roszatom a Tolna vármegye egyik ismert vállalkozójával, Kovács Sándorral - írja a Direkt36 az orosz cég közbeszerzési oldalára feltöltött dokumentumokra hivatkozva.
Paks fideszes exelnöke többnyire ingatlanokat adott bérbe az orosz atomipari óriásnak. Mint kiderült, fia végzi a „piszkos melót”: Kovács Kristófnak a cégét, a KBP GROUP Kft.-t bízták meg azzal, hogy az építkezés helyszínén bruttó 1,2 millió forintért WC-kabinokat telepítsen, majd azokat karbantartsa. Ez egészen pontosan azt jelenti, hogy négy darab „bio WC”-t kell leszállítania a szerződés 12 hónapos hatálya alatt. Az illemhelyeket heti kétszer kell kitakarítani.
Az iratok meghökkentő részletességgel ismertetik a feladatot:
a munka keretében „a székletet teljesen kiszivattyúzzák”, a kabinokat ellátják fertőtlenítő és szagtalanító folyadékkal, illetve WC-papírral és papírtörlővel.
A munkára négyen jelentkeztek, Kovács Kristóf cége nyújtotta be a legjobb ajánlatot. A WC-s megbízást elnyerő Kovács Kristóf lakcíme megegyezik az egykori fideszes politikuséval, ráadásul Kovács Kristóf ügyvezetői pozíciót is betölt Kovács Sándor egyik vállalkozásában. Az érintett egyébként a portál megkeresésére megerősítette, hogy ő Kovács Sándor fia. Cégét „lokálpatrióta” vállalkozásként jellemezte. amely különféle rendezvényeket szervez a városban. A nevükhöz fűződik a „kávé, bor és pálinka fesztivál”, de „Márton napi libaünnepet” is szerveztek már a városban.
Korábban lapunk írt róla, hogy Kovács Sándor - miközben a helyi Fidesz elnöke volt - 2017-ben úgy került be az egyik önkormányzati cég igazgatóságába, hogy közben képviselő volt. A Tolna Megyei Kormányhivatal kimondta az összeférhetetlenséget.
Atomszerencse kíséri a paksi Fidesz-elnököt2019-ben aztán felhagyott politikai pályafutásával és inkább üzleti ténykedésére fordította idejét. Noha rengeteg a bonyodalom a beruházás körül, Kovács Sándort mindez nem érinti: a Roszatom tavaly decemberben szerződött le vele betonkeverék gyártására. A Direkt 36 számításai szerint a paksi bővítéssel kapcsolatos munkákra eddig legalább hét különféle szerződést kötöttek, amelynek összértéke meghaladja az 1,1 milliárd forintot.
Miközben kérdés, engedélyt kapnak-e a paksi atomerőmű-biztonságot érintő orosz tervek, az Orbán-kormány csendben kitolta az átadási határidőt