Lesújtónak ítélte a K-Monitor korrupcióellenes civil szervezet a Központi Információs Közadat-nyilvántartás névre hallgató kormányzati honlapot, aminek elviekben az lenne a célja, hogy nyilvánosan hozzáférhetőek legyenek a közpénzes szerződések adatai. Nem mintha a kormány transzparencia iránti elkötelezettsége miatt hozták volna létre a honlapot, a közpénzköltések átláthatóságának javítása viszont az Európai Unió felé tett vállalások egyike volt az uniós pénzek megszerzése érdekében.
A K-Monitor pontokba szedve összefoglalta a problémákat, amelyek a következők:
Adatok csak elkülönülten intézményenként kéthavonta külön-külön fájlokban érhetőek el, és gépi módszerrel nem feldolgozhatóak.
Nem lehet kedvezményezettekre, illetve a költségvetési szervekkel szerződő felekre keresni.
Az intézményeknek nincs egyedi azonosítójuk, amelyekkel kivédhetők lennének a hibás adatközlések (például egy elgépelt név).
Nem listázhatóak az adatbázisban található entitások, nincs saját hivatkozható oldaluk minden rájuk vonatkozó szerződéssel.
Nem lehet letölteni nyers formában a teljes adatbázist elemzés céljából, adatközlésenként egy-egy fájlt generál az oldal, de abból szerintük nem lehet normálisan elemezhető táblázatot generálni.
A portál nincs logikusan felépítve, ami megnehezíti az adatok elérését.
A fentiek azért jelentenek problémát, mert így lényegében nem lehet az oldalt használni arra, amire igazán kellene. Ha például valami megmagyarázhatatlan oknál fogva arra szeretnénk rákeresni, milyen szerződéseket kötöttek a különféle költségvetési szervek például Mészáros Lőrinc érdekeltségeinek valamelyikével, akkor csalódni fogunk, ugyanis az oldalon csak azokra az intézményekre lehet közvetlenül keresni, akik adatot szolgáltattak, azokra viszont nem, akikkel szerződtek.
A korrupcióellenes szervezet más módon is megpróbálkozott, a minisztériumok között kerestek felcsúti székhelyű szerződő feleket, de így sem jártak sikerrel: csak a Honvédelmi Minisztériumnál találtak ilyet, a Felcsúti Labdarúgó Akadémiát. Mellesleg két minisztérium (a Miniszterelnökség és a Pénzügyminisztérium) a határidő leteltével sem szerepelt még az adatbázisban.
Akkor sem sokkal jobb a helyzet, ha az önkormányzatokra keresnek rá, március elsejéig a K-Monitor szerint körülbelül 400 önkormányzat szerepel az oldalon (a 3155-ből), ráadásul a találatok teljesen rendezetlen sorban jelentek meg. Ha pedig meg akarjuk tudni, hogy adott céggel melyik önkormányzat szerződött, egyenként kell végig kattintgatni azokat.
Nemcsak a felcsúti étterem épül közpénzből, a moslékgyűjtőtől kezdve a vécékefetartóig mindent közpénzből szereznek beTovább szépül a felcsúti focibirodalom: 800 millió forint közpénzből épül téli, fedett, műfüves focipálya Korrupciókutatás: van olyan cég, amely egy fideszes önkormányzat 556 közbeszerzési pályázatán indult és mindet megnyerte