Alig néhány nap alatt 12 kormányzati propagandaorgánum bukott pert Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő ellen, név szerint a Pesti Srácok, a 888, a Ripost, a Borsonline, valamint a vármegyei szócsövek közül a Nool, az Sonline, a Kisalföld, a Feol, a Szoljon, a Kemma, a Baonu és a Beol - írja a Media1.
A felsorolt lapok még a 2018. évi országgyűlési választások előtt kezdtek összehangolt hazudozásba, azaz közel 5 éves történetről van szó, ennek ellenére az ítéletek még csak elsőfokúak. Az ítélet szerint a Ripost 2018. március 8-án megjelent „Meghalt az idős ember, akit Hadházy meghurcolt” című cikkével „megsértette a felperes jóhírnévhez fűződő személyiségi jogát annak valótlan híresztelésével, hogy a felperes a fürdőszobája felújításakor elzárta a vizet és ezzel jogtalanul megakadályozta a szomszédja vízvételi lehetőségét. Továbbá azt a valós tényt, hogy a felperes felújította a szomszédjával osztatlan közös tulajdonban álló lakóingatlan tetőszerkezetét, és miután a szomszéd a felszólítás ellenére sem fizette ki a felújítás rá eső részét, a pénzkövetelés behajtása érdekében jogi eszközökhöz folyamodott, abban a hamis színben tüntette fel, hogy mindez abból a célból történt, hogy ”trükkös módszerekkel„, csalárdul, a szomszéd ellehetetlenítésével megszerezze a tulajdonrészét.”
A témában aztán március 14-én „Hadházy sanyargatta az apámat!” címmel jelent meg írás az összes jelzett megyei lapban, a kisalfold.hu kivételével, ahol megcsillogtatták a szerzői kreativitást és a „Hadházy sanyargatta az apámat! - Megszólalt az elhunyt gyászoló lánya” címet adták a terjesztett valótlanságnak. Ugyanezzel a címmel jelent meg a történet a borsonline.hu-n is. Az ítélet szerint a fideszes szócsövek megsértették Hadházy Ákos jóhírnévhez fűződő személyiségi jogát annak valótlan híresztelésével, hogy a politikus a fürdőszobája felújításakor elzárta a vizet és ezzel jogtalanul megakadályozta szomszédja vízvételi lehetőségét, és a lakást a tulajdonos rendszeres zaklatásával jogtalan eszközökkel akarta megszerezni.
A másik per ítélete értelmében 2018. március 7-én a 888 azt hazudta, hogy „Hadházy Ákos tízmilliókat költ a luxushobbijára”, a címben jelzett valótlanság mellett pedig megalapozatlanul híresztelte, hogy a politikus az elmúlt években több mint húszmillió forintot költött a szórakozására. Egy nappal később aztán a Ripost „Parlament helyett luxushobbi, megint lebukott egy képviselő” címmel hazudta azt, hogy Hadházy egy magyar átlagbérnek megfelelő összeget fizetett ki csak azért, hogy egyetlen egy órát repülhessen az egyik legkorszerűbb kétmotorossal, és valótlanul híresztelte, hogy a független országgyűlési (akkor még LMP-s) képviselő 17,5 millió forintot költött hobbiként sportrepülésre. A portál március 19-én is folytatta a lejárató kampányt, „Ezért érdemes volt ennyit repülnie Hadházynak” címmel terjesztette azt a valótlanságot, hogy Hadházy Ákos 20 millió forintot repült el.
A Pesti Srácok március 7-én „Hadházy Ákos milliókat költhet luxushobbijára, de közben tényleg nagyon sajnálja a szegényeket” címmel közölte a jelzett sületlenséget, vagyis hogy a politikus több mint húszmillió forintot költött az elmúlt években sportrepülésre.
A bíróság a kormánypárti lapokat és kiadóikat eltiltotta a további jogsértéstől (vagyis a jelzett témákban való hazudozástól), emellett helyreigazításra és sérelmi díj megfizetésére kötelezte őket. A Media1 megjegyzi, hogy bár az ítéletek csak elsőfokúak, hasonló témákban már több mint tíz személyiségi jogi pert nyert meg jogerősen. A portál kitér arra is, hogy Hadházy Ákos jogi képviselője Bodolai László, az Index korábbi igazgatósági elnöke volt.