labdarúgás;Chelsea;Bajnokok Ligája;Benfica;Borussia Dortmund;

Hiába tiltakoztak, a spori újrarúgatta a Chelsea kihagyott büntetőjét

- Potter: még talpon vagyunk!

„Igen, még mindig itt vagyok!” – mosolygott Graham Potter, a Chelsea mestere, miután csapata 2-0-ra verte Londonban a Dortmundot, ezzel nem szimplán továbbjutott a gárda a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, a szakember egyúttal szöget vert kispadja lábába, hogy az ne inogjon veszettül alatta. Az angol edző joggal humorizált felszabadultságában: a kékek október óta először tudtak két egymást követő meccset nyerni (a hétvégén 1-0 a Leeds ellen), az idén először szereztek egy mérkőzésen két gólt, ráadásul egy ebben az esztendőben még veretlen, legutóbbi 11 meccséből épp 11-et megnyerő alakulatot múltak felül, amely négy hónap elteltével volt gólképtelen.

„Megmutattuk, milyen kvalitások rejlenek a keretünkben” – folytatta az örömködést Potter, aki ugyanakkor elismerte, hogy szerencséjük is volt, amiért az 1-0-ás vezetésüknél megítélt büntetőt Havertz ugyan elsőre kihagyta, de mivel a játékvezető úgy ítélte meg, hogy a németek közül többen (pedig angolok is voltak köztük) idő előtt berongyoltak a 16-os területére, megismételtette a rúgást. Azt már begurította honfitársai ellen a német válogatott támadó. Potter az esetről nem mondott semmit, nem mondhatott semmit, mivel nem látta az esetet. „Úgy gondoltam, jobb lesz nekem, ha nem nézek oda. Majd a szurkolók hangjából megtudom, mi történt” – magyarázta.

„Nem akarok a bírókról beszélni. Ez van” – panaszkodott kollégája, Edin Terzic, aki bevallotta, hogy nem érdemeltek továbbjutást, mivel „a Chelsea a két meccs összképe alapján megérdemelten lépett a következő körbe”. Ettől még nagyon csalódott, mert habár az első félidőben, s annak is inkább az első felében, a hazaiak roppant jól és veszélyesen játszottak, nekik is megvoltak a lehetőségeik. „Ezen a szinten nem engedheted meg, hogy ne használd ki ezeket” – mondta Terzic, aki abban sem keresett kifogásokat, hogy csapatával késve érkezett a stadionba, a játékosok így kapkodva melegítettek be, a csúszással megkezdett találkozó elején pedig rögvest le kellett cserélni Julian Brandtot.

A Chelsea tehát triumfál, föllélegezhet, de vannak olyan vélekedések, miszerint hiába jelentette ki Kai Havertz, hogy BL-győzelemre törnek, erre semmi esély, az együttes ezzel a sikerrel csak halogatja az elkerülhetetlent: Potter leváltását. Az angoloknak most nagy szerencséjük volt, és ha kiesett volna az utolsó sorozatban is, amelyért még (legalábbis papíron) versenyben van, máris megkezdődhetett volna egy új korszak, új edzővel, új projekttel. Így viszont Potter és kompániája marad. S marad a kapaszkodás a halovány reményekbe.

A nap másik meccséről annyit: a Benfia Goncalo Ramos vezérletével (két gól, egy gólpassz) 5-1-re nyert Lisszabonban, s 7-1-es összesítéssel lépett tovább.

BL-nyolcaddöntő, visszavágó

Kedd

Benfica–Club Brugge 5-1, 2-0

Chelsea–Dortmund 2-0, 0-1

600 millió eurós kérdés, hogy Graham Potter, a Chelsea edzője marad-e a posztján a Borussia Dortmund elleni BL-visszavágó után is.