A polgármesteri vétó sem tudta megakadályozni, csak néhány héttel kitolta a budavári önkormányzat új fideszes szakértőinek megbízását. Az őszi időközi választáson szerzett mandátummal és a két korábbi jobbikosból lett független képviselővel többségbe került kormánypárti frakció a februárban rukkolt elő azzal, hogy a jogi, a népjóléti és a városfejlesztési bizottságok munkájának segítésére külsős szakembereket fogadjon a kerület. A fejenként havi 250 ezer forintos megbízási díjas szerződések 2023 végéig érvényesek.
„Alig szerezték meg a többséget máris fideszes kifizetőhellyé alakítanák az önkormányzatot. A három jelölt mindegyike a Fidesz holdudvarához tartozik. A jogi tanácsadásra felkért Morvai ügyvédi iroda az V. kerülettel évek óta szerződésben áll, városfejlesztési ügyekben az RSD Consulting segédkezik, amelynek egyik tulajdonosa Érfalvy Áron, aki tavaly a Belváros-Lipótváros Vagyonkezelő Zrt. fejlesztési igazgatójaként prezentálta a zöldfejlesztéseket. A harmadik szakértő, Sántha Dóra egyelőre nem ismert a kerületi közéletben, hacsak nem egyezik meg a 2014-ben Fidesz-színekben az önkormányzati választásokon induló hölggyel, ezt nem tudjuk – érvelt a V. Naszályi Márta I. kerületi polgármester, aki szerint a hivatal munkatársai eddig is segítették a bizottsági munkát. Mint mondta, a munka nem lett több, hiszen az önkormányzati feladatok nem nőttek, így nincs szükség külsős tanácsadókra, főként úgy, hogy a fideszes előterjesztők egyetlen konkrét feladatot se tudnak megnevezni, amely indokolná ezt a döntést.
A kerületvezető februárban az önkormányzati törvény biztosította lehetőséggel élve polgármesteri vétóval akadályozta meg a döntés azonnal végrehajtását, ám a jogszabály csak halasztást tesz lehetővé, így hétfőn rendkívüli testületi ülésen ismét napirendre kellett tűzni a javaslatot.
A helyi Fidesz-frakciót vezető Gulyás Gergely Kristóf előterjesztőként azzal érvelt a vitában, hogy a V. Naszályi Márta is foglalkoztat szakértőket méghozzá nagy számban az általuk kértnél nagyobb havi díjazásért.
Másrészt a polgármestertől függő hivatal dolgozói nem segítik a fideszes képviselők munkáját, ezért van szükségük külsős, nagy tapasztalatú szakemberekre. (Időközben befutott Böröcz László, a testületi üléseken példa nélküli módon tanácskozási jogot kapott kormánymegbízott is.)
V. Naszályi Márta felhívta a képviselő figyelmét, hogy az önkormányzat honlapján fellelhető szerződések az időközben megszűnt kontraktusokat is tartalmazzák. Másrészt szerinte jogtalanul vádolják a hivatal munkatársait akadályozással. Egyszerűen arról van szó szerinte, hogy köztisztviselőként nem akarják olyan előterjesztésekhez adni a nevüket, amelyek jogszabályt sértenek. A párbeszédes politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy nem szerencsés érzékeny adatokat, esküt nem tett külsős szakértőkre bízni. Az erősen politikai színezetű vita végén a fideszes többség megszavazta az előterjesztést.
A rendkívüli ülés másik napirendi pontjában a kerületi önkormányzati újság sorsáról döntöttek. A fideszes többségű testület már novemberben visszahívta posztjáról az újságot addig kiadó Budavári Kulturális Nonprofit Kft. nem sokkal korábban kinevezett vezetőjét, mondván egy új cégre bíznák a Várnegyed önkormányzati lap kiadását. A most tárgyalt fideszes javaslat az újság új szakmai irányelveire, illetve a szerkesztőség összetételét meghatározó cég létrehozására vonatkozott.
V. Naszályi Márta szerint az újság feladatához alkalmazkodva az önkormányzat híreiről, a kerületiek számára fontos eseményekről tájékoztatta olvasóit. Az ellenzéki Remenyik Ildikó képviselő arra hívta fel a figyelmet, hogy a budaváriak szeretik a 2019-ben megújult magazint.
Gulyás Gergely Kristóf egy kormánypárti képviselő szájából meglehetősen furcsán hangzó érveléssel azt bizonygatta, hogy a polgármester „személyes hírlevéllé” alakította a kerületi lapot, abban „teljes pályás média letámadást folytat”,
és arra használja, hogy „alternatív valóságot építsen”. (A KESMA birodalom és a kormánypárt által megszállt közmédia árnyékában elég meglepő kijelentések.) Az ősszel fideszes képviselővé választott, azóta bizottsági elnökké avanzsált Fazekas Csilla felháborítónak tartotta, hogy a lapban a 25 százalékot se érte el a Fidesz megjelenése.
Az aljegyző ekkor csendesen megjegyezte, hogy a fideszes képviselők által jegyzett indítványban olyan cégre bíznák az újság kiadását, amely még nem létezik. Erre a kormánypárti többség megszavazta, hogy „felfüggesszék a javaslatot”, majd a zárt ülésen átnyomták az általuk gründolt Budavári Média és Marketing kft. létrehozását, amely azután így már megkaphatta a Várnegyed újság felügyeletét. A szerkesztési irányelvek elméletileg nem változtak.