kézilabda;építés;Átlátszó;Kozármisleny;Bíró Károly;

2023-03-16 12:26:00

Kilencvenmillióból a szántásba építenek kézilabdapályát Kozármislenyben

Azzal kapcsolatban, hogy miért a semmi közepén álló szántást választották, Biró Károly polgármester azt mondta, nem akarták lakóházak köré tenni a pályát, hogy „ne zavarják az ott élők nyugalmát”. Érdekesség, a 2017-es futballstadion-fejlesztés esetében ez nem volt tényező.

A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) 90 millió forintos támogatásából a szántásba építenek kézilabdapályát Kozármislenyben – írja az Átlátszó.

A portálnak sikerült kiderítenie, hogy a projekt gazdája az MKSZ. Kozármisleny honlapján pedig egy júniusi testületi ülés jegyzőkönyvét is megtalálták, amelyből kiderül, hogy az MKSZ „országos tornaterem felújítási programja” keretében pályázatot nyújtanak be kültéri kézilabdapálya kialakítására. Ehhez felajánlották a Kozármisleny 0140/38 helyrajzi számú területet.

Az önkormányzat ezenkívül vállalta azt is, hogy „legalább 366 napra szóló térítésmentes használati jogot” biztosít az MKSZ-nek, továbbá az általa kijelölt kézilabda-egyesületnek. A képviselők egyhangúlag fogadták el az előterjesztést.

A portál felidézi, Biró Károly polgármester egyik korábbi Facebook-bejegyzéséből kiderül az is, hogy a pálya bruttó 90 millió (egészen pontosan 89 520 361) forintba kerül, az erről szóló megállapodást pedig szeptemberben írták alá.

Az üggyel kapcsolatban meg is keresték a polgármestert, aki arra, hogy a pályát a szántásba, tulajdonképpen a semmi közepére építik, azt válaszolta, „ha az öltözőket építettük meg volna először, akkor az lett volna a baj”. Hozzátette: a pálya még nem készült el, várhatóan a tavasz folyamán adják át.

A tervek szerint folyamatosan bővítik körülötte a területet, egyebek között parkolót, öltözőt és teniszpályákat is szeretnének felhúzni a pálya mellé. Biró beszámolója szerint csak ez az egy ingatlan volt, amely még az önkormányzat tulajdonában állt, ezért választották ezt a helyrajzi számot. Azzal érvelt továbbá, hogy a meglévő lakóházak köré nem akartak pályát tenni, hogy „ne zavarják az ott élők nyugalmát”. Érdekesség, a portál emlékeztet a Magyar Narancs 2017-es helyszíni riportjára, amelyből kiderül, a 2017-es futballstadion-fejlesztés következtében a lakosokhoz közeli focipálya még közelebb „költözött” a helyiekhez, ami nem is aratott osztatlan sikert.

Biró elmondta, a kieső kézilabdapályára buszokkal fogják vinni a csapatokat, de „a sportcsarnoktól amúgy is csak nagyjából 10 perc séta az új pálya”. A város egy év után saját tulajdonba kapja a pályát, amelyet ezt követően a kézilabdázókon kívül mások is használhatnak majd.