Bencsik András;kormánypropaganda;orosz propagandatevékenység;

„Igazi fasiszták” - jelentette ki az ukránokról Bencsik András oroszul az RT filmjében

A rendszerváltás előtti Népszabadság pártélet rovatának korábbi munkatársa láthatóan újra büszkén szolgálja Moszkvát.

26 perces, Magyarországról szóló riportfilmet tett közzé az RT orosz propagandacsatorna, amelynek legfőbb érdekessége, hogy Bencsik András feketeöves Fidesz-propagandista, a Demokrata főszerkesztője szolgáltat a nagyérdeműnek egy okfejtést. A portálhoz a háború megindítása után korlátozták a hozzáférést az Európai Unióban, viszont a 444 egy olvasója észrevette az anyagot, a lap pedig VPN-eszközök segítségével megnézte.

A lap szerint az adásban sikerült úgy ekézni az Oroszország elleni uniós szankciókat és az EU külpolitikáját, hogy közben nem derült ki, hogy egyébként Oroszország indította a háborút Ukrajna ellen. Elsőként egy orosz kötődésű üzletemberrel beszéltek, aki elmondta az Orbán-kormány szokásos mantráját, miközben a szankciók igazából az EU-nak és a magyar gazdaságnak ártanak. A csatorna riportere hozzá is fűzte, hogy a magyar kormány politikája igazából még oroszpártinak is nevezhető, de valójában csak „a józan ész politikája”. Ezután Székely Árpád volt moszkvai nagykövet beszélt, aki a paksi beruházást dicsérte.

Utána következett Bencsik András, akit a Demokrata szerkesztőjeként mutattak be. Az ismert kormánypropagandista - aki legutóbb azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy az ugandai melegek kivégzésén "örömködött" - oroszul magyarázta a csatornának, nem is érti, hogy akarhatja az Európai Unió felvenni Ukrajnát soraiba, hiszen ott törvénytelenség uralkodik, nem működik sem a kormány, sem az állam.

„Igazi fasiszták”

- jelentette ki.

A rendszerváltás előtti Népszabadság pártélet rovatának mára „keresztény-konzervatívvá” vedlett munkatársa - aki a háborúban egyébként nyíltan az oroszoknak drukkol - kifejtette, hogy a nyugat azt hiszi, itt az ideje, hogy elpusztítsák Oroszországot. Ezután egy kis történelmi kitekintőt is tett, elmagyarázta, hogy Magyarország kétszer is azt gondolta, hogy az erősebb fél oldalán lépett be a világháborúba és szinte mindent elveszített emiatt, ezért a legfontosabb a függetlenség.

A riportból az is kiderült, hogy a magyar társadalomban erősen él a gondolat, hogy vissza kellene szerezni a trianoni békediktátum alkalmával elcsatolt területeket. A film utolsó harmada pedig az állítólagos ukrajnai fasizmust részletezi, kitérve arra, hogy eközben Kárpátalján kényszersorozás zajlik.