A Franciaországban élő rendező francia-magyar koprodukcióban készült tízperces alkotásának főhőse a 27. születésnapját ünneplő Alíz, aki még a szüleinél él.– A film arról szól, hogy egy fiatal nőnek hogyan kapcsolódik a szexuális fantáziájához az a bezártság, amit felnőttként egy szüleinél élő nő megél. Ezért egy szociópornót készítettem – mesélte Buda Anna Flóra z MTI-nek. Ez lett legalábbis a tervből, hogy a lakhatási válságról készítsen filmet Terveiben szerepel élőszereplős alkotás is.
Rövidfilm kategóriában a legutóbb kilenc évvel ezelőtt, 2014-ben versenyezhetett magyar film. Akkor a kolozsvári születésű Szőcs Petra A kivégzés című filmjét válogatták be. Előtte a rövidfilmes versenyében 2002-ben nyerte el magyar alkotás a fődíjat, Mészáros Péter Eső után című kisfilmje, 1996-ban Iványi Marcell Szél című filmjét díjazták az Arany Pálmával.
A hivatalos programban versenyző rövidfilmek és a filmfőiskolák legjobbjait felvonultató Cinef válogatás zsűrijének az elnöke Enyedi Ildikó volt.
Buda Flóra Anna 2018-ban diplomázott a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem animációs rendező tanszékén (MOME Anim). Diplomafilmje, az Entrópia a 2019-es Berlinalén debütált, ahol elnyerte a Teddy-díjat. A film ezt követően további több mint száz fesztivál programjában szerepelt.
Az Arany Pálma, a 76. cannes-i fesztivál fődíja a francia Justine Triet Anatomie d'une chute (Egy zuhanás anatómiája) című filmje níerte el, a nagydíját a a brit Jonathan Glazer The Zone of Interest című alkotásáé lett.
A legjobb rendezőnek a francia-vietnami Tran Anh Hungot választották a La passion de Dodin Bouffant című alkotásért, a zsűri nagydíját pedig a finn Aki Kaurismakinak adták a Kuolleet lehdet című filmjéért. A legjobb forgatókönyvért járó díj a japán Kore-eda Hirokazué lett a Kaibutsuval.