feljelentés;elutasítás;Központi Nyomozó Főügyészség;Böröndi Gábor;

Az ügyészség szerint az új vezérkari főnök nem alázta meg a parancsnoki sofőröket, elutasították a feljelentést

A történelemhamisító kijelentéseiről is ismert Böröndi Gábort feljelentő személy két olyan hangfelvételt is elküldött a vádhatóságnak, amelyekből állítólag az derült ki, hogy a vezérkari főnök megalázza, kínzással egyenértékű feladatokra kényszeríti beosztottjait, és figyelmen kívül hagyja a munkaköri leírásokat.

A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) elutasította a Böröndi Gábor elleni feljelentést, amelyet amiatt tettek ellene, mert az új vezérkari főnök állítólag megalázta, kínzással egyenértékű feladatokra kényszerítette a parancsnoki sofőröket, és figyelmen kívül hagyta a munkaköri leírásokat – adta hírül kedden a 24.hu a KNYF közleménye alapján.

Mint arról a Népszava is beszámolt korábban, a Szabad Európa egy olyan dokumentum birtokába jutott, amely szerint Böröndi egy május 5-i szentendrei állománygyűlésen megalázó stílusban beszélt a honvédség sofőrjeiről, és bejelentette, hogy „tanításra” viteti őket a szolnoki Különleges Dandár parancsnokával. A gyűlésen jelen volt állítólag Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter is. A feljelentő által mellékelt hangfelvételek és beszámoló tanúsága szerint ezek után buszra ültették a sofőröket, akiket Táborfalvára vittek, ahol nem hagyták aludni, éjszaka két-három óránként felkeltették őket, és értelmetlen, megalázó feladatokat kellett elvégezniük, majd a távozás előtt mindenkinek titoktartási nyilatkozatot kellett aláírnia.

A KNYF azt írta, a „feljelentés-kiegészítés során beszerzett adatok alapján megállapítható, hogy a feljelentő által megalázónak vélt kiképzési feladatok a NATO szövetséges fegyveres erői által is alkalmazott kiképzési módszertan szerint kerültek összeállításra”.

– A kiképzés célja a parancsnoki gépjárművezetők harcképességének fokozása volt, valamint az, hogy a kiképzésen elsajátított ismereteket az érintettek a tényleges napi szolgálati feladataik során, a gyakorlatban is alkalmazni tudják – tették hozzá.

Az ügyészség szerint a parancs kiadása a jogszabályi rendelkezések alapján jogszerű volt. Továbbá „önmagában az a körülmény, hogy a parancs a kiképzési feladat végrehajtásával érintett állomány tagjait az esetlegesen a megszokott napi tevékenységüktől eltérő fizikai és pszichikai megterhelésnek tette ki, bűncselekmény elkövetésének egyszerű gyanúját nem alapozhatja meg”.