A tulajdonosváltozások sok nehézséget okoztak a Modul University osztrák magánegyetem életében, amelynek 16 éve alatt mindig Karl Wöber állt az élen. A bécsi egyetemről „szerezték“ 2007-ben az idegenfogalom tudományos kérdéseivel foglalkozó szakembert, akinek kezei alatt a nyitáskor nyolcvan diákot – angol nyelven – oktató intézmény mára közel 1100 fős hallgatósággal büszkélkedhet.
Az alapítás ötlete a bécsi gazdasági kamaráé (WKW) volt, az osztrák főváros gyönyörű kilátású Kahlenberg hegyére álmodták – az Ausztriában csak 2002 óta létező magánegyetemek – „gyöngyszemét.”
Osztrák magánegyetemet vásárol meg a Fidesz káderképzője, az MCCA kétszintes, modern építésű campus tulajdonosa 90 százalékban a kamara volt, 10 százalékot átengedett a szaúdi-osztrák állampolgárságú milliárdosnak, Mohamed Bin Issa Al Jabernek, aki filantrópként elsősorban arab diákok toborzását és ösztöndíjazását vállalta. Al Jaber szállodákat vásárolt a nyolcvanas években a bécsi Ringen, tárgyalt az osztrák légitársaság megvásárlásáról, tervezte a Schwarzenberg palota megvételét. Aztán anyagilag megroppant – vagy annyira sohasem volt gazdag, mint állította –, a bécsi kamara előbb ultimátumot adott neki, majd 2011-ben beperelte az elmaradt kifizetések miatt. 2012-ben a Modul – az értékesnek mondott név már 1908-tól létezett – 100 százalékig a WKW tulajdonába került, idegenforgalmi, vendéglátóipari tudást adott, s hozzá a tudományos fokozatok mindegyikét PhD-től a Masterig. A nyugalmas évek alatt az intézmény bővült, Modul University Technology néven leányvállalatot hozott létre, szintén a Kahlenbergen, fiókegyetemei nyíltak Kínában és Dubajban. Ez utóbbi már nem létezik, összeveszett a részleg a bécsi központtal a megszerzett diplomák nagyon lassú elismerése miatt.
Újabb fordulat 2020-ban következett be, amikor a Sri Lankából származó apától, malaysiai anyától Londonban született Suresh Sivagnanam vette meg a Modul 90 százalékát.