„Vegye észre a társadalom, hogy ez csak úgy fog megváltozni, ha mindannyian azt gondoljuk, hogy ez így nem mehet tovább. Mindenkinek van a környezetében valaki: egy családtag, egy barát, egy munkatárs, aki látja ezt a folyamatot míg valaki odáig fejlődik, hogy ilyen súlyos jogsértést követ el, és van abban a helyzetben, hogy még időben szólhatna” - jelentette ki az Inforádiónak nyilatkozva az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) közlekedésrendészeti főosztályának vezetője a szombat hajnali, Árpád hídon történt tragédiával kapcsolatban.
Óberling József nem kívánta megerősíteni azt a teóriát, miszerint egy illegális verseny zajlott a hídon, ugyanis tanúkat kell meghallgatni és képfelvételeket kell elemezni és ezek fogják megerősíteni, vagy éppen kizárni a feltételezést. A rendőrség felelősségét firtató kérdésre azt mondta, az egyenruhások nem lehetnek ott mindenhol és mindenki mellett, s akadályozhatják meg valamilyen jogsértés elkövetését, éppen ezért szükséges a már említett társadalmi összefogás. Külön kitért a sebességmérő kamerákra is, amelyek telepítését Karácsony Gergely főpolgármester hiányolta.
Karácsony: miért akadályozza az állam, hogy sebességmérő kamerákat telepíthessen az önkormányzat?Óberling József szerint azonban ez sem tökéletes megoldás, mivel azok sem lesznek mindig éppen ott, ahol egyébként abban a pillanatban szükség lenne rájuk. „Ilyen alapon az ország összes utcáját be kellene kamerázni, és lehetőség szerint 10 méteres távolságonként. Ez nyilvánvalóan nem megoldás. Egyfajta biztonságot nyilván nyújtanak, azokon a helyeken, ahol az út kiépítettsége alkalmas arra, hogy akár egy ilyen illegális verseny megvalósuljon, lehet a kamerákkal ezt a jelenséget szabályozni, visszaszorítani, akár megszüntetni is, de akkor egy másik helyszínen fogják megtalálni az erre alkalmas helyet” - vélekedett a főosztályvezető. Ugyanakkor megjegyezte, sokkal több kamerára lenne szükség, mivel van számos olyan út, ahol a rendőrség nem tud jelen lenni és nem is ez a leghatékonyabb megoldás.
Egyúttal jelezte: rengeteg illegális gyorsulási versenyt számoltak fel az utóbbi hetekben, ahol azért nem történt tragédia, mert még időben odaértek. Az elmúlt hetekben is akár talicskányi rendszámot, forgalmi engedélyt, vezetői engedélyt vontunk be, még mielőtt a verseny megkezdődött volna, mert a járművek nem voltak megfelelő műszaki állapotban, engedély nélkül átalakították azokat, a vezetőiknek egy része pedig nem volt jogosult járművet vezetni - mondta Óberling József.
130-150 kilométer per órával száguldhatott az Árpád hídon az autós, aki halálra gázolt egy biciklist