A közelmúltbeli események fényében szakértői csoportot állítottunk fel, többek között pszichológus, viselkedéskutató és építészek részvételével, hogy megvizsgáljuk, vannak-e további intézkedések, amelyeket bevezethetünk a hasonló esetek elkerülése érdekében - olvasható a Mammut lapunkhoz is eljuttatott tájékoztatásában.
Mint korábban mi is hírt adtunk róla, vasárnap egy fiatal nő vetette magát a mélybe a plázában - ő volt az utóbbi 13 évben a hetedik, aki itt dobta el magától az életét.
Az üzemeltetőkkel egyeztetne a II. kerület annak érdekében, hogy ne legyen több öngyilkosság a MammutbanÉppen ezért a II. kerület vezetése egyeztetést kezdeményezett az önkormányzattal a hasonló esetek megelőzése érdekében.
A pláza közlése szerint az alábbi lépéseket tervezik:
Fizikai változtatásokat hajtanak végre, amelynek előkészítését már elindították, a részletekről később tudnak beszámolni.
Együttműködnek az egy országos lelkisegély-szolgálattal, hogy szakmai véleményüket figyelembe vegyék, ideértve a helyszíni lelki tanácsadás biztosítását is.
Konzultálnak a II. kerületi önkormányzattal is, hogy a lehetséges közös lépésekről és az érintetteknek való segítségnyújtásról egyeztessenek.
Azonban már most is több intézkedést tettek meg az öngyilkosságok visszaszorítására:
Eltávolítottak minden olyan tárgyat - padokat, virágládákat - amely megkönnyítheti vagy bátoríthatja a magasabb szinteken a korláton való átmászást.
Rendszeres és átfogó képzést tartanak a pláza biztonsági szolgálatának az intő jelek kiszűrésére.
A harmadik és negyedik emeleten is fog járőrözni a biztonsági szolgálat.
Úgy állították át a kamerák látószögét, hogy a korlát melletti részek jól láthatóak legyenek, s így esély nyíljon a beavatkozásra.
Emellett mentálhigiénés támogatást ajánlottak fel a bevásárlóközpontban dolgozók számára, akik az esemény érintettjei voltak és ezt igényelték.
Sajnos azonban számolni kell azzal, hogy minden óvintézkedés ellenére, néha olyan elszántsággal és hirtelen történik meg a tragédia, hogy helyszíntől függetlenül, azt nagyon nehéz megakadályozni - zárul a tájékoztatás.
Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot! Ha öngyilkossági gondolatai vannak, kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.