Az idei nyár egyik sikere lett Greta Gerwig Barbie-filmje. A Mattel játékgyár hosszú évtizedek óta gyártja a gyönyörű, szőke, nádszálkarcsú babákat, minden amerikai kislány kedvenc ajándékát, kiegészítve elegáns villával, sporteszközökkel, sőt, egy Ken nevű partnerrel is. Nem mondhatjuk azt sem, hogy Barbie afféle munkakerülő lett volna. Eleinte a hagyományos női szakmákban – ápolónő, légikisérő – mutatta be képességeit, de volt már Barbie űrhajós és Nobel-díjas is, sőt, választották meg őt a mesevilágban az Amerikai Egyesült Államok elnökévé. Ebben azóta sem körözték le őt élő társai.
Barbie és világa szebb és jobb nem is lehetne, mégis elfordultak tőle a vásárlók. A 2010-es években egyre csökkent az eladások száma. De lehet, hogy Gerwig filmje megfordítja ezt a tendenciát: ebben ugyanis a Ken és Barbie elhagyja a babák csupa szépség, csupa vidámság rózsaszín földjét, és eljut a valóságba, ahol találkozik a szegénységgel, a betegséggel, sőt a halállal is. Szinte-szinte úgy élnek, gondolkodnak, mint mindenki más, mint az emberek.
Minden derék kormánypárti gondolkodó felfedezi ebben a történetben a feminizmus, sőt a genderideológia aljas mesterkedését. Az udvari média Kenné operált Barbiek és Barbievá operált Kenek rémképét festi a játékkereskedők elé, akik komoly büntetéssel számolhatnak, ha nem óvják meg a keresztény lelkületű magyar kislányokat és kisfiúkat a hanyatló nyugat eme bomlástermékeitől.
Mi, Magyarországon ragaszkodunk a nemes tradíciókhoz, a hagyományos keresztény, konzervatív értékekhez. Ezt testesíti meg számunkra Novák Katalin államfő, aki nemrégiben a háborútól megtépázott Ruandába látogatott. Nem ment üres kézzel: vitt ajándékba két tehenet.
Ha már ott volt, részt vett a nemek egyenlőségéről szóló konferencián is. Elmondta, hogy Magyarország példaország, hiszen "Én vagyok az ország első női köztársasági elnöke, és egyúttal a legfiatalabb is ebben a pozícióban." Elmondta, hogy nálunk több nő tanul egyetemen, mint férfi. Azt nem említette, hogy a férfiak és a nők keresete közti különbség, az úgynevezett gender gap 15 százalék körül van a férfiak javára.
A konferencia résztvevői kínosan jól ismerték a magyar helyzetet. Szóvá tették, hogy ebben a példaországban egyetlen női kormánytag sincsen, és a parlamenti képviselőknek is kevesebb, mint tizenöt százaléka nő. Példaország női elnökének sem felejtették el, hogy családügyi miniszterként egy indokolatlanul szigorú abortusztörvényt támogatott, államfőként pedig egy homofób törvényt képvisel. Novák azonban rendíthetetlenül mosolygott, és kifejtette, hogy Magyarországon a nőknek csak akkor kell különösen bátraknak lenniük, ha családanyaként szeretnének kiteljesedni. Ő a maga részéről mindenesetre támogatná a lányát, ha az tíz gyereket kívánna szülni.
A forró kontinensen tett sikeres látogatása után az elnöknő még éppen idejében érkezett haza, hogy részt vegyen a Balaton-átúszáson. A magyar trikolór színeit viselő úszódresszben, oldalán a szintén trikolórba öltözött hites urával, Veres alezredessel úszott. Utána pedig kedve támadt egy lángosra – tejföl nélkül, fokhagymásan –, hogy a takarékoskodásból is példát mutasson népének.
A nyár mondása is tőle származik, mely szerint a Balaton átúszása igazi hungarikum. Mélyen igaz – próbálnák ezt meg a többi országban!