Budapest;Lánchíd;Péterfy Bori;

Pásztor Anna a méltán híres Kezdjetek el élni – Márti dalát adta elő

- Itt van a város, vagyunk lakói

Sokan ünnepelték a 150 éves fővárost és a megújult Lánchidat.

Szombat este a Clark Ádám téren már hét körül javában tolongott a tömeg a nagyszínpad felé, komolyan véve a szervezők figyelmeztetését, miszerint gyertek időben, nem fogunk késni!

Sokan ünnepelték a 150 éves várost és a megújult hidat: izgatott gyerekek, harsány gimnazisták, punkok, kék hajúak, fröccsös-repoharas egyetemisták, de leginkább a 40-es és idősebb korosztály alkotta a tömeg frontvonalát. Pontosan fél nyolckor fel is lépett a színpadra az első előadó, Péterfy Bori, aki még az aznapi kobucis koncertje előtt lezavart egy számot. A nyitószám után Szabó Simon, az est műsorvezetője mondott néhány szót a Lánchíddal kapcsolatos munkálatokról, köszönetet mondott az építkezésen dolgozóknak, akik a terveket meghaladva másfél hónappal előbb végeztek a híd felújításával. Karácsony Gergely főpolgármester is mondott egy rövid beszédet, amiben kifejtette, hogy azért szereti Budapestet, mert itt mindenki önmaga lehet, mivel ebben a városban mindenki kifejezheti saját stílusát, személyiségét. A protokoll percek után az Irie Maffia egy Budapest örömhimnusszal pörgette fel a hangulatot. Ezután már nem volt megállás, egymás után lépett fel Király Viktor, csillám ruhás táncosokkal körülvéve, Lábas Viki, és Radics Gigi, akit egy kisfiú a tömegből Imádlak Gigi! kiáltással üdvözölt.

A szinte legnagyobb örvendezést kiváltó fellépő, Kollár-Klemencz László az egyik leghíresebb számát adta elő, az Ezt is elviszem magammal sorait kívülről fújta a közönség. Pihenőként a koncertmámorban versfelolvasás következett, Nagy Ervin és Balla Eszter adta elő a színpaddal szembeni tornyon Závada Péter, kortárs költő egyik Budapesthez kapcsolódó versét. Az est második felében a lassúbb akkordoké lett a főszerep. Dés László némi humorral megjegyezte fellépése elején, hogy nem szól a zongi, de végül csak elkezdett játszani a már megszokott könnyed stílusába. Beck Zoli és Vecsei H. Miklós  duója folytatta a sort, akik a Lánchíd tematikához hűen Cseh Tamás a Gróf Széchenyi István pisztolyát porozza című dalát játszották el, majd a színész szavalásában József Attila A Dunánál-ja is elhangzott. 

Pásztor Anna a méltán híres Kezdjetek el élni – Márti dalát adta elő, majd az autentikus cigányzenét játszó Han Ko Ham zenekar Ellopták a Biciklim-mel idézte meg a Deák téri hangulatot, sok fiatal csujogatásba kezdett a szám hallatán. A rap műfaj képviselői sem maradtak ki a sorból, az estet a Hősök Kőbánya blues-a, és a Sör és fű Cseh Tamás Budapest című dalának feldolgozásával zárta, amit egyszerre volt szórakoztató és szürreális élmény rap változatban visszahallani. A nagykoncert után még sokan maradtak táncolni a DJ-k zenéire, majd este 10-kor lehúzták a rolót. Az őrülten zakatoló koncertkavalkád hűen visszaadta Budapest hangulatát; változatos, szerteágazó, kiszámíthatatlan, de valamiért mégis szerethető.

Infó

Lánchíd fesztivál

Budapest dalai a megújult Lánchídnál

Szeptember 16.

Clark Ádám tér

A Nagymező utcai Magyar Fotográfusok Házában, azaz a Mai Manó Házban két léttapasztalattal, kétfajta közlésmóddal találkozhatunk. Ami közös bennük, az az, hogy nem érdemes kihagyni a két kiváló művész, Féner Tamás és Benkő Imre képeit.