A Ferencvárosi Torna Clubnak hatalmas az országos támogatottsága, ezért nagyon nem mindegy, hogy a Fidesz pártigazgatójaként politizáló klubelnök miként és főleg milyen stílusban vélekedik az ellenzékről, mert az FTC-nek nyilvánvalóan vannak nem fideszes szurkolói is, mondja dr. Steinmetz Ádám, a Jobbik korábbi országgyűlési képviselője. Az olimpiai bajnok vízilabdázó, az FTC örökös bajnoka a Népszava kérdésére úgy vélte: Kubatov Gábor politikusként alkotott véleménye inkább árt, mintsem használ a klubnak.
Steinmetz Ádámot azért reagáltattuk, mert Kubatov Gábor még a magyar politikai közbeszéd nívóját is meghaladta, amikor egy eredetileg a Ferencvárosról szóló indexes interjúban, amelyben az orosz Csercseszov edző kirúgását igyekezett megmagyarázni, külön fejezetet szentelt a Fidesz politikai ellenfeleinek: „a komcsik örüljenek, ha nem szólalok meg”, magyarázta Kubatov, hogy két ciklus, nyolc év alatt miért nem szólalt fel a parlamentben. Az értelmezhető többséggel budapesti főpolgármesternek választott Karácsony Gergelyt pedig jelzők sokaságával minősítette (kamuzik, tudatlan, míg közösségi oldalán balféknek, csődgondnoknak, semmittevőnek, nem túl okosnak nevezte).
Steinmetz Ádám részt vett az ellenzéki sportkoncepció kidolgozásában, amelyben az egyik sarkalatos fejezet a „Ki a politikusokkal a sportból!” felütésű javaslatcsomag volt. „A véleményem azóta sem változott, nem tartom szerencsésnek, ha a sportvezetői feladatokat egy politikus, pláne egy vezető politikus viszi. Természetesen szíve joga egy másik politikusról akár sarkos véleményt alkotnia, a saját közönségének ez nyilván tetszik, nem emiatt illetném kritikával, hanem azért, mert eközben elfelejti, hogy ő egyben a Ferencváros elnöke is. Az FTC a legnépszerűbb klub több millió szimpatizánssal, akik nem mindegyike Fidesz szurkoló, őket ez elidegeníti” – fogalmazott Steinmetz, aki ferencvárosi évei alatt a klubbal nyert KEK-et, Magyar Kupát, bajnokságot. Elmondta, a politika műfaja eleve megosztja az embereket, hiszen nem lehet mindenkinek megfelelni. Azonban egy vezető klub élén, amelyik működéséhez jelentős állami forrást is kap, nem szerencsés ez a párosítás. „Nem azzal van bajom, amit mondott, szíve és vérmérséklete szerint értékeli ezt mindenki, hanem azzal, hogy árt a klubnak. Vagy az egyiket, vagy a másikat kellene csak vinnie. Ugyanakkor a jelenlegi állami sportvezetésben látok egyfajta támogató szándékot, hogy a sportból jövő, ahhoz értő és annak is élő, főállású szakemberek kerüljenek sportszövetségek, meghatározó sportklubok élére, amit üdvözlök.”
Steinmetz a parlamentben távol tartotta magát a személyeskedő címkézésektől, és ezen most sem változtatott. Kijelentette, a mára polgárjogot nyert stílus távol áll az ízlésétől, és neki határozott elképzelése volt, hogy emel a politikai kommunikáció színvonalán. A személyeskedést színvonal alattinak tartja, ő szakmai érveket szeret hallani egy vitában. A kommunistázástól meg kiveri a víz: „Ha Kubatov Gábort ennyire zavarják az egykori kommunisták, akkor rossz lehet neki bejárnia a Fidesz frakcióba… Ha már ennyire komcsizik, felemelhetné a szavát az ügynökakták nyilvánosságra hozatala mellett is, akkor végre kiderülne, hogy ki volt szimplán KISZ titkár és esetleg ki besúgó a Fideszből, és a párt holdudvarából. Ebben az ügyben nem tudom, mennyit lobbizott, ha egyáltalán, de azt látjuk, milyen hatásfokkal tette.”
Kijelentette, ugyan sportszakmai fejlődést lát az FTC-ben, de például a labdarúgásban ezt nem a magyar tehetségek, hanem elsősorban a külföldiek generálják, ami „egyúttal minősíti is a közpénzzel kitömött komplett utánpótlásképzést.”
Közös megegyezéssel kirúgott edzők
Egymást érik az edzőváltások, de arról soha nem kommunikál az FTC, hogy a rossz döntések a végkielégítések miatt mennyibe kerülnek a klubnak, illetve az állami támogatások révén az adófizetőknek.
„Óriási szaktudás, okos ember, de nem a keretünkhöz való. (…) És úgy látom, hogy a mi keretünk az ilyesfajta finom úriembereket nem respektálja.”
Kubatov Gábor ezzel indokolta Peter Stöger leváltását.
„Valószínűleg az volt a baj, hogy az öltöző végül megette. (…) Abban reménykedtem, hogy érzi ezt, és ő válik meg tőlünk, de nem ez történt.”
Sztanyiszlav Csercseszov elküldésének magyarázata.
„Kubatov Gáborral, az FTC elnökével folytatott személyes beszélgetést követően Elek Gábor közös megegyezéssel távozik az együttestől.”
A klub közleménye a szakításról.
„Martin Albertsen és a Ferencváros – Martin Albertsen kérésére – közös megegyezéssel szerződést bontott.”
Elek Gábor utódja is a „közös megegyezésre” voksolt.