Több izraeli nagyvárosban, Tel-Avivban és Haifában kormányellenes tüntetések bontakoztak ki szombat este a háború miatt. A Háárec információi szerint a tünetéseket betiltották, a haifai esemény főszervezőjét elmondása szerint telefonon értesítette a rendőrség, hogy a demonstrációt fel fogják oszlatni.
„Felhívott a haifai rendőrség egyik vezető tisztje, és közölte, hogy a teljes körzet nevében beszélve tájékoztat, hogy amennyiben a demonstrációt megtartjuk, a rendőrség gondoskodni fog a feloszlatásáról” - fogalmazott Gali Eshet-Bazak, a People's Protest Haifa szervezet vezetője.
A tüntetők Benjamin Netanjahu lemondását követelték, továbbá, hogy a kormány kössön tűzszünetet és hogy a palesztin szélsőséges Hamász által fogva tartott izraeli túszokat cseréljék el az Izraelben fogva tartott palesztin foglyokért, vagyis kössenek fogolycsere-egyezményt. A tüntetők pontos létszámát nem tudni, de az AFP fotói szerint egyebek közt olyan transzparensekkel érkeztek, mint hogy „hozd haza a népemet”, „izraeliek a tűzszünetért” és „ha egy háborús bűncselekményt elítélsz, ítéld el mindet”. Ez utóbbival valószínűleg arra utaltak, hogy a Hamász terrortámadását követő izraeli megtorlásoknak ugyancsak rengeteg civil esett áldozatául.
A Hamász október 7-én indított átfogó terrortámadása alkalmával mintegy 1400 izraelit gyilkoltak meg, az azt követő izraeli megtorló csapások pedig azóta is folyamatosak. A legutóbbi adatok szerint az izraeli hadsereg ellentámadásának kezdete óta legkevesebb 7326 palesztint öltek meg, akik közül 3038 gyerek.
A The Guardian szerint a Hamász azt követeli, hogy Izrael bocsássa szabadon az összes Izraelben bebörtönzött palesztint a terrorszervezet által Gázában fogva tartott 229 izraeli túszért cserébe.
Közben Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök először válaszolt újságírói kérdésekre a háború kitörése óta, Joáv Gallant védelmi miniszter és Benny Gantz tárca nélküli miniszter, korábbi védelmi miniszter társaságában. Az izraeli kormányfő elmondása szerint a célok továbbra is ugyanazok: megsemmisíteni a Hamász katonai erejét, valamint a túszok kiszabadítása.
A Hamász szóvivője interjút adott a BBC-nek, de elviharzott, amikor a csatorna a meggyilkolt civilekről kérdezteElkezdődtek az első szárazföldi harcok, Izrael likvidálta a Hamász légi egységének a vezetőjétNemmel szavazott Magyarország az ENSZ humanitárius fegyverszünetet sürgető határozatára