A 2022-es 40,1 milliárd forint után 2023 eső kilenc hónapjában 51,1 milliárd forint bevételre tett szert a BKK a jegy- és bérleteladásokból. Ez 27,4 százalékos növekedést jelent, többet, mint amekkorára az áremelésből következtetni lehetett – írja a cég közlésére hivatkozva a Telex.
E szerint a 2023-as 51,1 milliárd forint több mint a felét, 52 százalékát az automatákban hagyták ott az utazók, az online értékesítés a 24, a pénztárakban és az ügyfélközpontokban történő már csak a 18 százalékát hozta össze. A fennmaradó 6 százalék üzleti ügyfelektől, valamint a viszonteladóktól folyt be.
A BKK szerint a növekedésnek több oka is van, a nyilvánvaló, vagyis a jegyáremelés mellett hozzájárult az első ajtós felszállás kiterjesztése, a koronavírus-járvány miatti korlátozások feloldása, az ellenőrzés és pótdíjazás folyamatának digitalizálása, de több ügyfélbarát technológiai újítás (Budapest Pay&GO, egylépéses, NFC-s jegyérvényesítés) is.
Ami a jegyáremelést illeti, Karácsony Gergely budapesti főpolgármester július 21-én jelentette be, hogy szeptembertől egy vonaljegy 450 forintba kerül majd, az úgynevezett fedélzeti vonaljegy, vagyis a buszokon megvásárolható jegy 600 forint, a 10-es gyűjtőjegy 4 ezer forint lesz.
Karácsony Gergely: Szeptembertől meg kell emelnünk a BKK-jegyek árát, hogy a bérleteké változatlan maradhasson