Menesztette hétfőn a belügyminiszteri tisztségből Suella Bravermant Rishi Sunak brit miniszterelnök. A tárcavezető utóda James Cleverly eddigi külügyminiszter lett.
A döntés közvetlen előzményeként heves belpolitikai viták robbantak ki a tárcavezető múlt heti cikke körül, amelyben azt írta, hogy a londoni rendőrség „kivételez” a Gázai övezetben zajló izraeli hadműveletek elleni tiltakozó megmozdulások résztvevőivel, és a baloldaliakkal engedékenyebben bánik, mint a jobboldaliakkal. Ezt a pártja, a kormányzó Konzervatív Pártban is sokan sértőnek nyilvánították, mondván, Suella Braverman csak aláássa a rendőrség tekintélyét és a bizalmat, amelyet a rendőrség a britek körében élvez.
A The Timesban megjelent írás közlése után nem sokkal kiderült, hogy Suella Braverman a nyilvános miniszteri megnyilvánulásokat szabályozó protokollt megsértve nem hajtotta végre azokat a változtatásokat, amelyeket a miniszterelnöki hivatal kért előzetesen a cikk nyelvezetében.
A menesztett belügyminiszter korábban azzal a kijelentésével is meglehetős feltűnést keltett, hogy hajléktalannak lenni választás kérdése, az egy életstílust jelent.
James Cleverly utóda a külügyi tárca élén némi meglepetésre David Cameron, a 2016-os Brexit-népszavazás kiírásáról hírhedt exkormányfő lesz, akit hétfő reggel a Sky News szúrt ki a miniszterelnöki rezidencia, a Downing Street 10. előtt. Exkormányfő több mint 50 éve nem vállalt kormányzati szerepet az Egyesült Királyságban. David Cameron előtt 1970-ben Edward Heath nevezte ki külügyminiszternek azt a Alex Douglas-Home-t, aki hat évvel korábban veszítette el a parlamenti választást.
Rishi Sunak más miniszteri posztokon is változtatnia kellett, a kabinetjéből távozik Nick Gibb iskolákért felelős miniszter és Neil O'Brien, az egészségügyi tárca vezetője is. Előbbi maga kezdeményezte a dolgot, mondván, várja diplomáciai megbízás várja, utóbbi azt írta, inkább a választókörzetére akar koncentrálni a jövőben.