Kortárs könnyűzenei alapképzés indul szeptemberben a Póka Egon Művészeti Akadémia és a Miskolci Egyetem együttműködésében – jelentették be szerdán a Magyar Zene Házában. „A hároméves képzés egyik célja, hogy diplomás zenészek taníthassanak könnyűzenét általános iskolákban” – mondta a kezdeményezés mögött álló Petőfi Kulturális Ügynökség (PKÜ) vezérigazgatója az MTI beszámolója szerint. Demeter Szilárd felidézte: 2020-ban készítette el a Magyar Könnyűzenei Stratégiát, és annak kapcsán már elkezdődött a majdani egyetemi alapképzés tervezése Póka Egonnal, a középfokú képzést biztosító Kőbányai Zenei Stúdió vezetőjével.
A Miskolci Egyetem rektora, Horváth Zita arról beszélt: az oktatók között az intézmény Bartók Béla Zeneművészeti Karának tanárai mellett a magyar könnyűzenei élet legkiválóbb szereplői – többek között Szirtes Edina Mókus, Pásztor Anna, Gerendás Dániel és Borlai Gergő – lesznek ott. A képzés helyszíne a Hajógyári-szigeten lesz. „A könnyűzenei képzés 2019-ben került be a szakjegyzékbe, kidolgoztuk a hároméves alapszak mintatanrendjét és benyújtottuk az akkreditációját. Célunk, hogy az alapszakot idővel egy mesterszakos képzéssel fejeljük meg” – mondta a rektor.
A PKÜ oktatási igazgatója, Szakadáti-Póka Vanessza (Póka Egon lánya) elmondta, a nyolc szakirány számára több mint 3500 oldalas akkreditációs anyagot állítottak össze, ennek kidolgozásában a hazai könnyűzenei élet számos szakembere vett részt.
A Miskolci Egyetemen a Bartók Béla Zeneművészeti Kar kortárs könnyűzene alapképzési szakának szakfelelőse Tátrai Tibor Kossuth-díjas gitáros, zeneszerző lesz. Az akadémia és a Miskolci Egyetem szeptemberben induló képzésére február 15-ig lehet jelentkezni az ének, basszusgitár, szaxofon, harsona, trombita, gitár, ütőhangszerek és billentyűs hangszerek szakirányok iránt érdeklődőknek.
Diáklányokat és kolléganőit is szexuálisan zaklatta és megalázta a néhai Póka Egon basszusgitáros és iskolaigazgatóA képzésről információk a Miskolci Egyetem honlapján találhatók. Az akadémiának jelenleg nincs honlapja, ami kisebb hiány ahhoz képest, hogy a Hajógyári-sziget déli részén nyoma sincs annak a gigantikus ingatlanfejlesztésnek, amelyről három éve Demeter Szilárd mesélt. A kormány egyébként akkor 23 milliárd forintot adott a popkulturális központra.
Több milliárdból gazdálkodhat a kultúrharc jeles alakja, Demeter Szilárd