A Civil Összefogás Fórum - Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖF-CÖKA) tevékenysége fontos a nemzet számára és sok terhet vesz le a kormányzat válláról - jelentette ki a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára azon a pénteki budapesti ünnepségen, amelyen a CÖF-CÖKA átadta a Szellemi Honvédő Díjakat. Szalay-Bobrovniczky Vince azt mondta, a kormány meg van győződve arról, hogy a civil szervezetek komoly építő kövei a nemzetnek, ezért a velük történő együttműködés nemzeti ügy. Ezért a kormányzat 2018-hoz képest mára megnégyszerezte a valódi civil szervezetek támogatását - tette hozzá a politikus, a díjátadó fővédnöke.
Elmondta: a CÖF-CÖKA az elmúlt másfél évtizedben kiemelkedő tevékenységet végzett annak érdekében, hogy Magyarországon polgári, nemzeti kormányzás jöjjön létre 2010-ben, majd ez folyamatosan fenn is maradjon.
A békemenetek megszervezésével, a civilitika tudományának megalapozásával, a Civil Együttműködési Tanács, majd az Európai Uniós Civil Együttműködési Tanács (EUCET) létrehozásával folyamatosan támogatja Magyarország kormányát, amiért köszönet illeti a szervezetet - fűzte hozzá.
Úgy vélekedett, hogy jelenleg honvédő háború zajlik szuverenitásunk megvédése érdekében, amelyben olyan emberekre van szükség, mint a díjazottak.
Ezzel kapcsolatban kitért arra, hogy szerinte Lengyelországban jelenleg a jogállam lebontása zajlik, és ebben a helyzetben senki nem szól egy szót sem azok közül az európai politikusok közül, akik naponta fejezik ki aggodalmukat a magyar jogállamiságért. – Meg fogjuk védeni magunkat" - fogalmazott Szalay-Bobrovniczky Vince.
Szitkozódva utasította vissza Szalay-Bobrovniczky Kristóf öccse, hogy csak egy havi 150 ezer forintos igazgatótanácsi tagságot ajánlottak fel nekiA 2023. évi Szellemi Honvédő Díjat Varga Judit, az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke, volt igazságügyi miniszter, Fricz Tamás politológus, a CÖF-CÖKA kurátora és Konrad Sutarski Magyarországon élő lengyel író, költő, történész vehette át az ünnepségen.
A negyedik díjazott az olasz Unione Generale del Lavoro (UGL) olasz keresztény-nemzeti szakszervezet, amelynek képviselője az EUCET tavaly novemberi budapesti kongresszusán vette át az elismerést.
Csizmadia László, a CÖF alapítója, a CÖKA kuratóriumának elnöke beszédében úgy vélekedett, hogy mint őshonos európai nemzet képviselői, kötelességük részt vállalni a kontinens politikájában, építeni, nem rombolni. Közölte, tisztelik az Európai Unió kulturális sokszínűségét, a tagállamok szuverenitását, tevékenységük az „Isten, haza, család” hármas egységére fókuszál. Ennek mentén különböztetik meg - folytatta - a jót és a rosszat. Vagyis a gondoskodó kormány jó, ám a csődöt nyakunkba akasztó kormányzás rossz. A jólétet növelő beruházások együttese jó, ám a rablóprivatizáció és az illegális bevándorlás rossz.
A családhoz kötődés jó, ám „a gyermekeink közé settenkedő (...) LMBTQ” rossz. A külföldi munkavállalók határozott idejű foglalkoztatása jó, de a politikai hatalom átvételére irányuló gazdasági bevándorlás és a migránskvóta rossz. Az Egyesült Államok mintájára létrejövő államközösség rossz - sorolta. Végül úgy vélekedett: az Európai Unió akkor lehet valódi képviselője a demokráciának, a népfelségnek, ha az egyenrangú nemzetek politikáját követi.