91 éves korában meghalt Grétsy László nyelvész, tanár, a magyar nyelvművelés kiemelkedő alakja – írja a Telex.
A portál cikke szerint a hírt az Anyanyelvápolók Szövetségének konferenciáján jelentették be a hírt. Itt lett volna díszvendég.
Grétsy László 1932. február 13-án született Budapesten. 1954-ben végzett az ELTE Bölcsészettudományi Karán – mutatta be pályáját az egyetem 2012-ben a Prima Primissima-díj elnyerése alkalmából –, majd az MTA Nyelvtudományi Intézetének tudományos ösztöndíjasa, tudományos munkatársa, 1971-től a mai magyar nyelvi osztály vezetője lett. Országos ismertségre akkor tett szert, amikor 1987-ben Vágó István kísérőjeként feltűnt az Álljunk meg egy szóra! című műsorban, amely tíz éven át több mint 500 adást ért meg. 1987 és 1998 között az ELTE Tanárképző Főiskolai Kar Magyar Nyelvészeti Tanszékét vezette. 1992-től az MTA Magyar Nyelvi Bizottságának társelnöke, 2006-tól tiszteletbeli elnöke. Szerkesztője, rovatvezetője volt a Magyar Nyelvőr, az Édes Anyanyelvünk, az Élet és Tudomány, a Szabad Föld című orgánumoknak, számos ismeretterjesztő, nyelvészeti-nyelvművelő rádió- és televízióműsorban (Álljunk meg egy szóra!, Szószóló) működött közre. 2010 óta az ELTE professor emeritusa volt.
De munkája nem csak a szűk szakmája, a tudományos élet számára bírt nagy jelentőséggel: igazán maradandót ismeretterjesztő tevékenységével alkotott. Állandó rovata volt a Szabad Föld című hetilapban, és generációk nyelvhez és helyesíráshoz való viszonyát alakította azokban a televíziós műsorokban, amelyekben szórakoztatóan és közérthetően, sok humorral mutatta be a leggyakoribb nyelvhasználati és helyesírási hibákat. Mint azt a halálhírt bejelentő Blankó Miklós nyelvész a közösségi oldalán írta: Grétsy László otthonában, álmában ment el.