Ferencváros;Kubatov Gábor;kézilabda;Lázár János;szponzor;Mahart PassNave Személyhajózási Kft.;

Az FTC elnökének kirohanása csak fenyegetés maradt, Kubatov Gábor nem perelte be Lázár Jánost

A kézilabdázók távozott szponzora nem tud arról, hogy neki vagy a kivonulást elrendelő miniszternek bíróság elé kellene állnia.

„Semmilyen jogi lépés nem történt a Mahart Passnave-vel szemben, ami mindkét fél és a magyar sport közös érdeke lehet, hogy ez így is maradjon” – kommentálta a Népszava megkeresését Bényi Szabolcs, az állami tulajdonban lévő hajózási cég vezetője.

Arra voltunk kíváncsiak: egy hónap múltán milyen fejlemények vannak a magyar sport egyik valóban unikális ügyében, miután Kubatov Gábor, a Ferencváros klubelnöke, a Fidesz párt­igazgatója azzal fenyegette meg, hogy beperli, mert a cég kiszállt a női kézilabdások szponzorálásából.

Január 22-én este Kubatov Gábor közösségi oldalán (amelyen konzekvensen összemossa a legnépszerűbb klub és a Fidesz párthíreit), a következő jelent meg: „Bényi Szabolcs hátba szúrta a kézilabdázóinkat”, s a miheztartás végett egy fotót is mellékelt a hátulról szúró cégvezetőről. Az ok pedig, hogy az állami tulajdonban lévő hajózási cég beszüntette a Ferencváros szponzorálását. Kubatov állítása szerint „a tavalyi BL-döntős női kézilabdázóink egyik szponzora egyoldalúan és – szeretném hangsúlyozni – teljesen jogellenesen elállt a tavaly márciusban három évre meghosszabbított szerződés teljesítésétől.”

Az FTC elnöke minősítette majd megfenyegette a klub korábbi támogatóját: „A szerződés felbontása vérlázító, az eljárás és a stílus pedig végtelenül primitív” – írta a hajózási cég vezetőjéről Kubatov, egyúttal leszögezte: „Biztosak lehetnek benne, hogy semmit nem engedünk az elveinkből és a megkötött szerződésből, és jogi eljárást kezdeményezünk”, vagyis pert indít az állami cég ellen.

Kubatov szerint a „Mahart Passnave döntéshozói igen tájékozatlanok”, és ezzel a jogtalan döntésükkel ellehetetlenítik a női kézilabdacsapat működését, ráadásul „Bényi Szabolcs mit sem sejt a nemzeti érzésekről, sem a sportoktatásban betöltött fontos szerepéről.” „Torkig vagyok az ilyenfajta módszerekkel és emberekkel” – írta Kubatov Gábor, és a hecckampány nyomán másnap az egyik budapesti hajóállomás jegypénztárán már az „El a kezekkel a Fraditól!! Bényi takarodj!” feliratú molinót lengetett a szél.

A minisztérium közleményben jelezte, állami vállalatként nem a cégvezetés, hanem a fenntartó, vagyis Lázár János miniszter rendelte el a visszavonulást. És nem csak a Mahart, hanem a többi állami cég esetében is. „Lázár János építési és közlekedési miniszter minden, az Építési és Közlekedési Minisztérium tulajdonosi jog­gyakorlásába tartozó vállalatnál, háttérintézménynél elrendelte a szponzorációs szerződések felmondását, illetve megtiltotta új támogatási együttműködések megkötését. A közösségi közlekedést biztosító cégek forráshiányos helyzetében az ilyen típusú támogatások folyósítása nem időszerű, a miniszteri döntés értelmében felszabaduló forrásokat az érintett cégeknek szolgáltatásaik minőségének javítására és munkavállalóik bérnövelésére kell fordítaniuk.” Vagyis Kubatov Gábor Lázár Jánost fenyegette meg, ami azért mindenképp új szín a palettán.

A hajózási cég megpróbált konszenzusra törekedni, és Instagram-oldalán emlékeztetett arra, hogy mekkora összeggel (konkrétan 176 millió 530 forinttal) támogatta eddig a Ferencvárost. Egyúttal megköszönte, hogy részese lehetett és hozzájárulhatott a sikerekhez, majd azt írta, „Most átadjuk a stafétát a sikeres magáncégeknek”, s „Mi tovább drukkolunk a lelátóról.”

A Ferencváros sajtóosztálya cikkünk megjelenéséig nem válaszolt kérdésünkre, hogy Kubatov Gábor ígéretéhez híven tényleg beperli-e az állami hajózási céget, közvetve Lázár Jánost, vagy sem.