Hosszú videóinterjút készített a Telex a Most vagy soha! című film apropóján Rákay Philippel.
A kormánypárti influenszer és filmproducer azzal kezdte, hogy emlékeztetett, kötődése a Fideszhez akkor kezdődött, amikor a párt még ellenzéki volt, ami pedig a filmet illeti – a Petőfi-bicentenáriumról lekéső Most vagy soha! minden idők legdrágább magyar filmje, becslések szerint 6,8 milliárd forint közvetett és közvetlen támogatást kapott az Orbán-kormánytól – ő elégedett a nézőszámmal, amely már a bemutató óta eltelt első tíz napban meghaladta a százezret. Visszautasította azokat a kritikákat, amelyek szerint ő találta volna ki a számokat, a magyar mozik többségét amúgy is amerikai-izraeli cégek üzemeltetik.
Meghatározó pillanatok maradnak hatástalanok – Megkésett kritika a Rákay-féle Petőfi-filmrőlSzerinte a baloldal akarja „diszkreditálni” a filmet, de arról nincs adata, hogy hány diák lehet országszerte, akiknek kötelezően meg kellett néznie , hiszen ő, illetve ők egy igazgatót sem hívtak fel ilyen kéréssel. Ettől függetlenül nem tartja ördögtől valónak, ha egy-egy osztályfőnök „az unalmas március 15-i ünnepségek” helyett a filmnézést szervezi meg.
TizenX: Diákokat vezényeltek ki Rákay Philip Petőfi-filmjének vetítéséreA bírálatok azzal intézte el, csak a szokásos hisztériáról van szó, amely része annak „az aljas és alattomos kampánynak”, amely a filmet kezdetek óta kísérte a „liberális vagy baloldali” újságírók részéről, pedig ez nem is az ő „one man show”-ja, mert 1400 kiváló filmes szakember készítette. Korábbi kijelentésére, hogy „hazafias tett” megnézni a filmet, utólag azzal adott magyarázott, hogy azért gondolta így, mert magyarok vagyunk. Ő maga lát hibákat a filmben, de tízből kilencet-kilenc és fél pontot adna rá, ha saját magának kellene értékelnie. (A Most vagy soha az IMDb-n jelenleg tízből 1,8 ponton áll.)
Két perc, amely aláásta a Fidesz első számú fundamentumát
Az interjúban nyilván szó esett az elnöki kegyelmi botrányról is. Bevallása szerint Rákay Philipet nagyon szíven ütötte, hogy azzal a két perccel, amelyet az aláírásra fordított, Novák Katalin zárójelbe tette mindazt a családi miniszterként sok éveken át végzett munkát. – És egy ilyen vállalhatatlan és védhetetlen ügyért mindazt, amiért dolgozott, aláásta a Fidesz egyes számú fundamentumát – jelentette ki, hozzáfűzte, Novák Katalin részéről a lemondás a minimum volt, ő a helyében a botrány kitörése utáni első hétköznap, február 5-én hétfőn megtette volna. Azt „első kézből tudja”, hogy Orbán Viktor az első cikk megjelenése után egy sajtószemléből szerzett tudomást az elnöki kegyelemről, a sopronbánfalvai kormányülés szünetében.
Az azért megdöbbentő, hogy végig lehet vinni egy ilyen ügyet úgy, hogy arról a miniszterelnöknek semmiféle tudomása sincs. Dermesztő, mert ilyen politikai hibákat nem lehet véteni
– hárított el minden felelősséget a miniszterelnökről. Azt, hogy Novák Katalin egyáltalán kegyelmet adott Kónya Endrének, a bicskei Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon pedofilügyben kényszerítésért elítélt igazgatóhelyettesének, súlyos félreértelmezésnek tartja. Szerinte Novák Katalin gyakorlatilag a semmiért – „azért, hogy négy hónapig már ne nyomkövetővel a lábán egye otthon a kis pörköltjét a nokedlivel” – adott elnöki kegyelmet Kónya Endrének
Az elnöki kegyelmi ügy – folytatta Rákay Philip – traumát jelent a jobboldali értelmiségnek, és nagyon komoly zavar is támadt miatta a rendszerben, hiszen Novák Katalinról senki nem feltételezte, hogy nincs ennyi politikai érzéke. Utóbbival arra próbált meg magyarázatot adni, hogy miért sietett eleinte az egész NER kiállni Novák Katalin mellett az elnöki kegyelmi botrány kitörését követő napokban.
– Ez az ügy nem tud soha lezárulni – mondta Rákay Philip.
Arra a kérdésre, hogy helyes-e, hogy Balog Zoltán még mindig püspök a református egyházban, az influenszer-producer azt mondta, hogy bár ő római katolikus, távol tartaná magát attól, hogy beleszóljon a reformátusok belső ügyeibe. – Egyszer mindenkinek el kell majd számolnia a lelkiismeretével, eljön az a pillanat, szerintem nem lesz kellemes – fogalmazott.
Médiaviszonyok, közpénz, homokozó, Megafon
Nézzük már meg a köztévé nézettségét, és hasonlítsuk össze a legnépszerűbb YouTube-csatornák egy-egy videóinak nézettségével. Ma azt mondani, hogy nem lehet eljutni a baloldali véleményeknek az emberekhez, az szemenszedett hazugság. Mi a Facebookra nem véletlenül mentünk fel annak idején a Megafonnal, amikor az „egy baloldal által uralt homokozó” volt. Amikor a Megafon megjelent, akkor billent valahogy helyre a rend, de ha összeszámolnánk, még most is legalább olyan súllyal vannak ott a baloldali megmondó emberek – fejtegette Rákay Philip, aki mintha elfelejtette volna, hogy az Orbán-kormány közpénzmilliárdokból tartja fenn a hozzá lojális médiát, beleértve azt az MTVA-t, amely 142 milliárd forintos költségvetésből működhet az idén.
Bömböl megint a Megafon, a magyar történelem egyik legsötétebb bugyrának gyomorhangjaAzt, hogy ő maga mennyi pénzzel támogatja a kormányzati propaganda online szócsöveként ismert Megafon működését, Rákay Philip nem volt hajlandó elárulni, mégpedig arra hivatkozva, az emberek nem azt fogják kihallani belőle, hogy olyan ügyet támogat, amelyben hisz, hanem arról fognak beszélni, hány lélegeztetőgépet lehetett volna vásárolni a pénzből. Ez a küldetés része – mondta a Megafon és a többi ügy támogatásáról. A médiaviszonyokról általánosságban megjegyezte, hogy szerinte továbbra is túlreprezentált a baloldal.
Arra a kérdésre, hogy szócsőnek tekinti-e az Origót, a Magyar Nemzetet vagy a TV2 Híradóját, Rákay Philip azt mondta, hogy az Origót nem tekinti annak, példaként hozva fel a német médiaviszonyokat, ahol állítása szerint „egyhangú” a média, arról nem is beszélve, hogy főleg amerikai kézben van, és úgy mossák az emberek agyát, hogy az elképesztő.
Mindegy ki, csak induljon Karácsony Gergely ellen
Szentkirályi Alexandra – válaszolta Rákay Philip arra a kérdésre, hogy őt vagy Vitézy Dávidot választaná-e meg Budapest főpolgármesterének, de aztán kifejtette , hogy mit is gondol a főpolgármesteri posztról és Budapestről: – Nyilván fideszesként azt mondom, Szentkirályinak drukkolok, de nemcsak a párthűség miatt, hanem mert tudom róla, meg ismerem annyira személyesen is, hogy nagyon értelmes, nagyon felkészült, tisztességes ember, aki annak idején Tarlós István helyetteseként nagyon sok olyan munkát végzett el, ami predesztinálja őt arra, hogy tudja, mit jelent egy várost üzemeltetni.
– Egyébként Vitézy Dávidot egy ilyen értelemben egy zseniális városüzemeltető szakembernek tartom a szó legnemesebb értelmében. Az ő felkészültsége vagy szakmaisága, bármelyik oldalról nézem, megkérdőjelezhetetlen. Ismerem őt is nagyon régóta, a szüleivel kimondottan jóban voltam, tehát én azt mondom, hogy bármelyikük lesz a befutó, akár Alexandra, akár Dávid, Budapest csak jobban járhat annál a teljesen béna és politikailag életképtelen Karácsony Gergely-féle városvezetésnél, ahol egyszerűen látjuk, itt élünk, ebben a városban, hogy mi történik, és mi az, ami nem történik évek óta – fogalmazott.
Végül mintegy megelőlegezve a két Fideszhez kötődő jelöltek politikai mozgását, Szentkirályi Alexandra esetleges visszalépéséről azt mondta, hogy neki személy szerint nem lenne csalódás, mert azt feltételezi, hogy akkor visszamenne kormányszóvivőnek, amely szerepben ő a heti kormányinfókon élvezi azt a hozzáadott értéket „amit ráadásul nőként” képvisel.
Vitézy Dávid: Megvannak a magyar demokrácia hiányosságai, de nem gondolom, hogy a Fidesz választáson ne lenne leváltható