olimpiai kvalifikáció;úszó ob;Kapás Boglárka;Duna Aréna;Milák Kristóf;

2024-04-10 18:16:00

Kapás Boglárka 200 m pillangón, Milák Kristóf 50 m gyorson nyert olimpiai szintidővel

"A pályafutásom során sohasem kellett még ilyen sokáig kergetnem az olimpiai szintidőt."

Kapás Boglárka 200 méter pillangón, Milák Kristóf pedig 50 méter gyorson nyert olimpiai indulást érő idővel szerdán a Duna Arénában zajló úszó országos bajnokságon - írja az MTI.

A harmincéves magyar versenyző 2:08.15 perccel csapott célba, így teljesítette a 2:08.43-as párizsi szintet.

A legfontosabb az volt, hogy ne görcsöljek rá erre, szerintem eddig talán ez volt a legnagyobb akadály" - nyilatkozott az M4 Sportnak a futam után.

Kapás - aki ebben a számban 2019-ben, Kvangdzsuban világbajnok volt - az ötödik olimpiájára készülhet. Legjobb ötkarikás eredményét elérve 2016-ban, Rio de Janeiróban 800 méter gyorson bronzérmet nyert.

Milák Kristóf, a Honvéd olimpiai bajnoka 21.89 másodperces egyéni csúccsal csapott célba 50 méter gyorson, amivel teljesítette a párizsi indulási "kritériumot" (21.96).

Milák korábban 100 és 200 méter pillangón már biztosította helyét a francia fővárosban sorra kerülő ötkarikás játékokon, 50 méter gyorson rajta kívül még Szabó Szebasztiánnak van meg a szintje.