úszás;Kós Hubert;Caeleb Dressel;

2024-04-13 13:26:00

Kós Hubert a világcsúcstartóval holtversenyben nyert San Antonióban, ezzel Milák Kristófnál is jobb időt úszott

Óriási csatát vívott egymással az Arizona State University 21 éves magyar versenyzője és Caeleb Dressel.

Kós Hubert az olimpiai bajnok, világcsúcstartó Caeleb Dressellel holtversenyben nyerte a 100 méteres pillangóúszást a Tyr Pro Swim-sorozat San Antonióban zajló állomásán.

A swimmingworldmagazine.com beszámolója szerint az Arizona State 21 éves magyar versenyzője ezúttal kihagyta kedvenc számát, a 200 hátat, amelyen tavaly világbajnok lett, s a 100 pillangóra koncentrált.

Kós és Dressel óriási csatát vívott egymással, az utolsó méterekig fej fej mellett haladtak és végül a célba is egyszerre csaptak be.

A szakportál megemlíti, hogy idén csak további két versenyző tudott 51 másodperc alá menni ebben a számban, a japán Macumoto Kacuhiro (50.96) és – ugyancsak pénteken – Milák Kristóf (50.99), aki Dresselhez hasonlóan pihenője után most tér vissza, és remekül teljesített a héten a magyar bajnokságon.