;

MSZP;Trianon;Molnár Zsolt;nemzeti összetartozás;

- MSZP: Csak az erős, belső határok nélküli Európa a helyes válasz a trianoni békediktátumra

Molnár Zsolt a szocialisták pártigazgatója szerint ők patrióta szociáldemokraták, és abban hisznek, hogy közös munkával begyógyíthatók a fájó sebek.

A történelem egyik legigazságtalanabb háborúja volt az első világégés, amelyet a történelem legigazságtalanabb békediktátuma követett. Hazánk kétharmadát elcsatolták, az ország elveszítette lakosságának több mint a felét, vasúthálózatait, erdeit és iparának jelentős részét. Máig kitörölhetetlen sebeket okozott a nemzetnek, ami minden magyarnak fáj párthovatartozástól függetlenül – áll Molnár Zsoltnak, az MSZP országgyűlési képviselőjének, a Nemzeti Összetartozás Bizottságának alelnökének lapunkhoz is eljuttatott keddi közleményében.

A pártigazgató a helyszínen, Versailles-ban, a Nagy-Trianon kastélynál tartott sajtótájékoztatóján a 104 évvel ezelőtt, 1920. június 4-én Magyarország által aláírt trianoni békediktátumra emlékezett. Mint kifejtette, arra rossz válaszokat adott Magyarország, hiszen a nacionalizmus, a sovinizmus és a revizionizmus végül újabb igazságtalan háborúba sodorta hazánkat. – E fájó sebre egyetlen helyes választ lehet adni, ez pedig az erős Európa, amelyben nincsenek belső határok, ahol a Székelyföld belsejéből, Marosvásárhelyről néhány óra alatt el lehet jutni a magyar nemzet másik fontos kincséhez, a Balatonhoz. Az erős Európa garantálná az autonómiához fűződő jogokat, valamint a kisebbségi jogokat – szögezte le az ellenzéki képviselő.

Molnár Zsolt arra kérte politikustársait, hogy ne csak évente egyszer emlékezzenek meg a nemzeti összetartozásról, hanem szóljon az év minden napja erről. Egyben saját közösségének a figyelmét is felhívta arra, hogy szerinte a helyes út a patrióta szociáldemokraták útja, azoké, akik felelősséget éreznek minden magyar iránt, felelősséget éreznek azokért a magyarokért is, akik szerte a világban élnek, és hisznek abban, hogy ezek a fájó sebek közös munkával enyhíthetők. 

Pont azokat a telkeket vette meg, ahol később a Hankook gyára épült.