állatkínzás;elzárás;Pécsi Törvényszék;visszaeső;

Illusztráció

- Visszaeső állatkínzót ítéltek elzárásra Siklóson

Az ítélet jogerős.

A Siklósi Járásbíróság a napokban megtartott nyilvános előkészítő ülésen meghozott ítéletével K. J. Á.-t, mint többszörös visszaesőt állatkínzás bűntette miatt negyven nap elzárásra és százhúsz óra közérdekű munkára ítélte - írja honlapján a Pécsi Törvényszék.

A bíróság megállapította, hogy a férfi egy baranyai községben lakik az élettársával és sógorával. A lakóházában egy nőstény és két hímivarú, puli fajtájú kutyát is tart, mivel azonban a ő és élettársa munkavégzés folytán gyakran vannak huzamos ideig távol otthonuktól, ezért a kutyákról a sógora gondoskodik.

A nőstény kutya 2023. december hónap közepén – pontosabban meg nem határozható időben – öt kutyakölyköt ellett, amelyeket az anyaállat a lakóházhoz tartozó hátsó udvaron található lomok közé vitt.

A férfi és élettársa kéthónapnyi távollét után, december 16-án érkeztek haza.

A férfi sógora néhány nap múlva, december 20-án találta meg a lomok között az öt kutyakölyköt, amelyeket bevitt a lakóházba és gondoskodni kezdett az ellátásukról.

A vádlott azonban úgy vélte, hogy a három felnőtt és öt kölyökkutya tartása már túlságosan nagy terhet róna a háztartásra, ezért december 21-én az esti órákban nagyobb mennyiségű szeszes italt fogyasztott, majd magához vette az öt kutyakölyköt, és az udvar hátsó részébe vitte őket azzal a céllal, hogy végez velük. Az ebeket egyesével kézbe vette oly módon, hogy a hátsó lábaikat összefogta, és a kutyákkal nagy erővel az udvaron található farönkre sújtott úgy, hogy az ütés a kölyökkutyák fejét érje. Négy kölyökkutya nyomban kimúlt, ezzel a férfi gerinces állatokat indokolatlanul oly módon bántalmazott, hogy azzal több állat pusztulását okozta.

A durva bántalmazás ellenére az öt kölyökkutya közül egy életben maradt, amelyet a férfi sógorának bejelentése nyomán a helyszínre érkező rendőrök találtak meg.

Az ítélet jogerős.

A Fenyő-gyilkosság ügyében februárban bűnsegédként nem jogerősen 7 év letöltendő szabadságvesztésre ítélt médiavállalkozót az elsőfokú bíróság még nem találta szükségesnek a korábbi nevén házi őrizetként ismert kényszerintézkedést.