Kövér László;békemenet;háttérhatalom;

Kövér László ismét a háttérhatalomról elmélkedett, a Békemenet pedig egyértelmű jelzés, hogy az emberek kiállnak a kormány politikája mellett

Úgy véli, bármelyik európai vezető szeretne a magyar miniszterelnökkel cserélni abban, hogy őt is egy ekkora tömeg támogassa az utcán. 

Még a saját társadalmait háborús pszichózisba hergelő nyugati elit sem hisz igazán abban, amit mond vagy csinál. Igenis tisztában kell legyen annak a politikának a kockázataival, amit folytat...szerintem ők velejéig cinikus gazemberek egész egyszerűen - jelentette ki a Hír TV kedd esti műsorában az Országgyűlés fideszes elnöke.

Kövér László megjegyezte, hogy európa döntő részében a közvélemény békepárti, nem akarnak semmiféle háborút. Éppen ezért fel kell tenni a kérdést, miért ezt a politikát erőltetik az európai központokban, a nemzetállamok egy részében, vagy éppen a brüsszeli intézményekben. Minderre gyorsan megadta a választ: ezek az emberek önző karrieristák, akiket senki sem érdekel, csak az, hogy a következő 4-5 évben éppen milyen pozícióban lehetnek. Ez pedig nem a választóiktól függ, hanem annak a háttérhatalomnak a döntéseitől, amelyik már eleve némelyiket azokba a pozíciókba helyezte, ahol ma Brüsszelben, Párizsban vagy Berlinben vannak - fejtegette. 

Kövér László beszélt a szombati Békemenetről is, amely kapcsán az a magyar közmondás jutott eszébe, hogy éhes disznó makkal álmodik. „Úgy vettem észre az ellenzéki oldal politikusainak a nyilatkozataiból, meg az őket tulajdonképpen lélegeztető készüléken tartó dollármédia különböző cikkeiből, hogy valójában azt szeretnék látni, hogy a Fidesz választói bázisa szétesett, vagy legalábbis elfáradt, elerőtlenedett, és akár még az utcán is átvehetik a többséget, nemhogy majd egyszer a parlamentben. Azt hiszem, hogy a Békemenet vasárnap (sic!) az egy csattanós válasz volt erre. Egy olyan válasz, amit nem szerettek volna, hogyha látnak és hallanak” - magyarázta.

Ám ennél fontosabbnak tartja, milyen üzenetet küld a megmozdulás Brüsszelbe, Washingtonba, Berlinbe és Párizsba. Ez pedig egyértelműen azt üzeni, hogy a magyar emberek nemcsak a felmérések, a közvélemény-kutatások alapján áll ki a kormány úgynevezett „békepárti” politikája mellett, hanem az utcán is hajlandó ezt demonstrálni.

Azt hiszem, hogy bármelyik európai kormány vezetője nagyon szívesen cserélne a tekintetben Orbán Viktorral, hogy szeretné látni, hogy a saját politikáját ekkora tömeg támogassa Berlin vagy éppenséggel Párizs utcáin - fűzte hozzá.