A Mesehősök bélyegsorozat részeként Mekk Eleket ábrázoló, sorszámozott alkalmi bélyegblokkot bocsátott ki a Magyar Posta a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alappal (MTVA) együttműködésben - derül ki a Magyar Távirati Iroda (MTI) beszámolójából.
Mint a csütörtöki budapesti bélyegblokk-kibocsátó ünnepségen elhangzott, a Magyar Posta és az MTVA több évre visszanyúló együttműködésének eredményeként már a hatodik alkalmi bélyegblokk jelenik meg a Mesehősök sorozatban. A Süsü, a sárkány; a Frakk, a macskák réme; a Kukori és Kotkoda; a Mazsola és Tádé; valamint a TV Maci figurái után Mekk Elek, az ezermester figurája tűnik fel a bélyegblokkon.
Papp Dániel, az MTVA hírhamisító vezérigazgatója az eseményen kiemelte: a tervek szerint az MTVA és a Magyar Posta együttműködése a Mesehősök bélyegsorozat bővítésére a továbbiakban is folytatódni fog.
Mekk Elek, a magát ezermesternek kikiáltó kecske története Romhányi József tollából született 1973-ban és 1974-75 között volt először képernyőn. Az egyes epizódokból sorra kiderül, hogy a mesehős valójában egyáltalán nem ért a házát díszítő cégérekhez tartozó különféle mesterségekhez, de a szakmai hiányosságait megmosolyogtató kreativitásával igyekszik pótolni. A sorozat utolsó részében végül megmutatkozik hozzáértése, így a szabóságot jelképező cégért megtarthatja.
A Pannónia Filmstúdió által készített Mekk Elek, az ezermester című bábfilmsorozatot Imre István rendezte, dramaturgja Bálint Ágnes, figura- és díszlettervezője Koós Iván volt. A bélyegblokk Weisenburger István grafikusművész tervei szerint a Pénzjegynyomda Zrt.-ben készült negyvenezer példányban. Az alkalmi bélyegblokk három címletén Mekk Elek figurája jelenik meg, utalva a mese minden epizódjában megjelenő hármas egységre: a főhős okoskodására, az ügyetlen megvalósítási kísérletre és a menekülésre.
Az újdonság csütörtökön kerül forgalomba. Megvásárolható a Filapostán, a filatéliai szakszolgálatokon, a kijelölt postahelyeken és a Posta oldalán. A bélyeg további különlegessége a sorozat eddig megjelent darabjaira, valamint a bemutatott mesékre és alkotóikra vonatkozó érdekességeket felsorakoztató gyűjtőoldalra vezető QR-kód.