Klaus Gjasula (szemből) edzés közben a hamburgi meccs előtt

- De miért van német neve egy albán válogatottnak?

Egy híres színész áll a háttérben.

A Klinikák című sorozat főszereplője miatt választotta a Klaus keresztnevet az albán válogatottban szereplő Gjasula édesanyja. A 34 éves játékos Tiranában született és gyermekkorától nagy feltűnést keltett az országban szokatlan keresztnévvel. A futballista 37 éves bátyja szintén futballozik, de alacsonyabb osztályban játszik, ő a Jürgen nevet kapta.

A Gjasula-testvérek édesanyja fiatal korában Németországban dolgozott, akkor,, amikor  a televízióban a Klinikák című sorozat futott. Az édesanya kedvence Klaus Brinkmann professzor volt, ezért már ekkor eldöntötte, ha fiai születnek, akkor az orvost alakító Klausjürgen Wussow miatt Klausnak és Jürgennek hívják majd a gyermekeit.

Albánia ezekben a pillanatokban játssza a Horvátország elleni meccsét a futball-Európa-bajnokság B csoportjának a második fordulójában, és bár az albánok vezettek is 0-1-re, a horvátoknak pont szegény Klaus Gjasula öngóljával sikerült fordítaniuk 2-1-re a 76. percben. Klaus Gjasula próbálta helyrehozni a vétkét, ami sikerült is, az utolsó előtti, a 95. percben ő  rúgta az albánok egyenlítő gólját, a meccs vége 2-2 lett. Ez volt első találata a válogatottban.

Ma lép pályára a 2024-es Európa-bajnokság csoportkörének második mérkőzésén, nem csoda, hogy Németország délnyugati részén növekedést mutat a magyar ember per négyzetméter arány.