oktatás;Belügyminisztérium;státusztörvény;verbális bántalmazás;

Az érdekvédők csak „rögtönzött” válaszokat kaptak a törvény ügyében

- „Mintha bólogatást láttunk volna” – Rögtönzött válaszokat kaptak az érdekvédők a státusztörvény ügyében

A sárkeresztúri iskolai bántalmazás hatékonyabb kivizsgálását is kérték a Belügyminisztériumtól, különös tekintettel az intézményvezetés és a tankerületi központ felelősségére.

A sárkeresztúri iskolai bántalmazás hatékonyabb kivizsgálását is kérte a Belügyminisztériumtól a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), különös tekintettel az intézményvezetés és a tankerületi központ felelősségére – közölték szerda délután az érdekképviseletek vezetői, miután több órát tárgyaltak a köznevelési államtitkárság képviselőivel.

Mint a Népszava is beszámolt róla, egy kilencéves kislányt hónapokon keresztül bántalmazott verbálisan az egyik tanára, de Totyik Tamás PSZ-elnök szerint az ügyben az iskolavezetés és a Székesfehérvári Tankerületi Központ is túl későn lépett. A tanárt a szülői jelzések ellenére csak azután rúgták ki, miután az RTL Klub hangfelvételeket hozott nyilvánosságra a verbális bántalmazásról. Totyik Tamás lapunknak azt mondta,

azt az ígéretet kapták, a szaktárca tovább vizsgálja a felelősségi kérdéseket.

A szerdai egyeztetésen megtárgyalták a szakszervezetek által kidolgozott törvényjavaslatokat is, amelyeket az új pedagógus életpályatörvény, ismertebb nevén státusztörvény módosításához dolgoztak ki. Bár korábban a minisztérium kérte a részletes javaslatokat, a PDSZ ügyvivője, Nagy Erzsébet elmondása szerint

úgy érezte, a tárca képviselői azokat nem tanulmányozták át részletesen és csak „rögtönzött válaszokat” adtak.

Több javaslatot elutasítottak, másra – például arra, hogy ne csak a hátrányos helyzetű diákokkal foglalkozó tanárok, hanem a nevelés-oktatást segítő munkatársak is kaphassanak esélyteremtési illetményt – nem mondtak „se igent, se nemet”, de volt olyan javaslat is – mint a GYES-ről visszatérők szabadságolása – amellyel kapcsolatban, mint a PDSZ ügyvivője fogalmazott, „mintha bólogatást láttunk volna”.

Ezekről a társadalmi problémákról a jelek szerint tudomást sem akarnak venni a Fideszben. Első rész.