Ebben nincs semmi rendkívüli, mert egy képviselő egyszerre több szaktestületnek is a tagja lehet. A rendes és a póttag között az a legnagyobb különbség, hogy a póttag csak akkor szavazhat az adott grémiumban, ha a rendes tag hiányzik. Egyébként ugyanúgy jogosult részt venni és felszólalni a vitában, mint a rendes tag.
A 21 fős magyar kontingensből a fideszes László András és a tiszás Kollár Kinga vállalta a legtöbbet, ők egyszerre négy bizottságban is dolgozni fognak rendes, illetve póttagként.
A szintén fideszes Deutsch Tamás viszont azért viszi a prímet, mert ő az egyik magyar, aki három bizottságban is rendes tag, és mindegyik az uniós források elköltésével, elosztásával, felhasználásának a szabályaival foglalkozik.
Ezek: a Költségvetési, a Költségvetési Ellenőrzési és a Regionális Fejlesztési Bizottság. Deutsch Tamás párttársa, Győri Enikő szintén három bizottságot, illetve albizottságot visz rendes tagként, ezek gazdasági, kereskedelmi és adóügyi kérdésekkel foglalkoznak.
A tagállamokban előforduló korrupciós ügyeket rendszeresen tárgyaló Költségvetési Ellenőrző Bizottság népszerű a magyarok körében: a fideszes listavezetőn kívül, Kollár Kinga (Tisza) és Molnár Csaba (DK) is ebben foglal helyet. Négy magyar vesz részt az EU büdzsé harmadát felemésztő felzárkóztatási támogatásokkal foglalkozó Regionális Fejlesztési Bizottság döntéseiben: Deutsch Tamás mellett, Gerzsenyi Gabriella (Tisza), Dobrev Klára (DK) és Borvendég Zsuzsanna (Mi Hazánk). Figyelemre méltó, hogy mennyire népszerű a Kulturális és Oktatási Bizottság is, amelyben ugyancsak négy magyar fog dolgozni, ráadásul hárman rendes tagként: Vicsek Annamária (Fidesz), Tarr Zoltán (Tisza) és Borvendég Zsuzsanna (Mi Hazánk), míg a póttag Gyürk András (Fidesz). Hasonlóan felkapott a magyarok körében a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság, amelyben két fideszes és két tiszás EP-képviselő foglal helyet.
Oltásellenesség, náci relikviák – Díszes társaságba került a Fidesz-KDNP az új EP-frakcióbanAz EP egyik legfontosabb és legelfoglaltabb szaktestülete az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság, amely a jogállamisági ügyekkel kapcsolatos jogszabályalkotásnak is a helye. A grémiumnak azonban csak két magyar tagja van, és mindkettő fideszes: László András és Gál Kinga.
Az EP bizottságai jogszabályokat és jelentéseket dolgoznak ki, meghallgatják a két másik fontos uniós intézmény, az Európai Bizottság és az EU Tanács tisztségviselőit és tényfeltáró látogatásokat szerveznek. Üléseik rendszerint nyilvánosak.
Magyar Péter máris szembemegy az Európai Néppárttal: elfogadhatatlanok a Magyarországot bíráló és a fegyverszállítások növelésére vonatkozó megállapítások