A csütörtöki sorsolást megelőzve már a hét elején Párizsba érkezett Sir Andy Murray, aki egyben be is jelentette, hogy az olimpia lesz „az utolsó tenisztornája.” A kétszeres wimbledoni tornagyőztes, aki egy alkalommal a US Openen is nyerni tudott, továbbá egyetlen férfi versenyzőként két olimpián, 2012-ben Londonban és 2016-ban Rio de Janeiróban diadalmaskodott, várhatóan mind egyéniben, mind párosban még egyszer kipróbálja magát.
Az olimpiai szerepléssel a 37 éves sportember kimondatlanul is a balul sikerült wimbledoni fellépésért kárpótolja magát, ahol méltó módon szeretett volna elköszönni rajongóitól. A hosszú évek óta ismétlődő egészségügyi problémákkal küzdő Sir Andy az oddsokat legyőzve tért vissza krónikus fájdalmait orvosló két komoly, 2018-as és 2019-es csípőműtétei után, de soha többé nem sikerült visszaverekednie magát 2016-os szintjére, amikor ő volt a világ első számú játékosa. Nyugállományba vonulása hosszú ideje találgatások témája. 2024 elején félreérthetetlenül jelezte, hogy valamikor a nyár folyamán követi Roger Federert, de nem pontosította tervezett búcsújának időpontját. Az idei Roland Garroson már az első fordulóban vereséget szenvedett az egyéniben a hozzá hasonlóan veterán Stan Wawrinkától. Alig tudta mozgatni a lábát a közvetlenül Wimbledon előtt történt, operációt követelő gerincsérülése miatt, ami lehetetlenné tette itt szóló fellépését.
Az All England Clubban két nagy csalódás is érte. Előbb bátyja, a korábbi wimbledoni férfi páros győztes, James oldalán az első forduló akadályát sem sikerült vennie Rinky Hijikata és John Peers ellenében. Inkább lelki és emberi fájdalmat okozott, hogy a felkérését eredetileg „óriási megtiszteltetésnek” nevező Emma Raducanu az utolsó pillanatban csuklója merevségére hivatkozva lemondta indulásukat a vegyes párosban. Andy teniszedző édesanyja, Judy volt az egyetlen, aki nyersen ki merte mondani, mennyire rossz néven vette a 21 éves 2021-es US Open bajnok önző döntését.
Andy Murray felnövését szorosan követték a tenisz brit rajongói. Sok év kellett 2013-as wimbledoni elsőségéhez, ami saját frusztráltságán kívül 77 éves várakozásnak vetett véget Fred Perry 1936-os utolsó wimbledoni egyéni elsősége óta. Murray-re minden évben nagyobb nyomás nehezedett, senki nem felejtette el, mennyire elérzékenyült, sőt sírva fakadt, amikor Federer sorozatban negyedszer verte meg a 2012-es döntőben. Ez volt az a nap, amikor a szigetország végképp elfelejtette Andy Murray szerencsétlen, sértő 2006-os megjegyzését, mely szerint akármelyik futballcsapatnak kész drukkolni, kivéve Angliának. Hosszú ideig úgy szólt a fáma, hogy Murray „brit, amikor nyer és skót, amikor veszít.”
A 2016-ban lovaggá ütött négygyermekes sztár 46 tornát nyert. 11 Grand Slam döntőben játszott, ami a nyílt teniszbajnokságok történetében a megosztott 9. hellyel ér fel. Keddi, az Instagramon közzétett üzenetében hangsúlyozta, hogy „pályafutása legemlékezetesebb heteit töltötte a brit válogatott kötelékében, és nagyon büszke arra, hogy még egy utolsó alkalommal csatlakozhat a csapathoz.” Elsőként Judy Murray kommentálta a bejegyzést, de gyorsan követte őt a skót miniszterelnök. John Swinney szerint Sir Andy „sok örömet szerzett a tartománynak, melynek kiváló nagykövetévé és példaképévé vált. Vívmányai rengeteg embert ösztönöztek teljesítményük javítására.” Egyelőre bizonytalan, hol folytatja Murray dicsőséges pályafutását. Saját közlése szerint nem vonzza, sőt untatja a szakkommentátori munka, de szívesen edzene fiatalokat Skóciában, ahol édesanyjával közösen egy nagy sportcentrum kiépítésén fáradozik.
Időbe telt, míg az Egyesült Királyság szívébe zárta Andy Murrayt, de most egyöntetűen sok boldogságot kíván neki élete új szakaszához. Ha a három Grand Slam elsőség nem is hangzik óriási durranásnak, nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a nemzetközi tenisz aranykorában, olyan riválisokkal versenyezve érte el, mint Roger Federer, Rafael Nadal és Novak Djokovic.