Az Állami Számvevőszékhez fordultak a júniusi választáson mandátumot szerzett fonyódi ellenzéki képviselők, mert attól tartanak, hogy a leköszönő kormánypárti városvezetés a ciklus végéig olyan döntéseket hoz, amely hátrányos a településnek és az ősszel érkező új testületnek is - értesült lapunk.
Nem csupán a választáson nyertes képviselők aggódnak: a Balaton déli partján fekvő városban sokan gyanakodva figyelik a választáson vereséget szenvedett, de októberig még posztján maradó vezetés minden lépését. Egy helybeli így fogalmazta meg aggályait: a júliusi testületi ülésen majd 25 millió forintot „címkéztek át”, és két ingatlan sürgős eladásáról döntöttek. Szerinte a megbukott városvezetés az utolsó pillanatban hozott pénzügyi döntéseivel akar bosszút állni az ősztől felálló testületen, amely élén kormánypárti polgármester áll majd, de többségben lesz az ellenzék.
A felfokozott hangulat egyenes következménye a viharos fonyódi választásnak.
Mint arról korábban többször írtunk, a kisvárosban különböző szabálytalanságok miatt meg kellett ismételni a június 9-i voksolást. A polgármester-választást a kormánypárti Erdei Barnabás nyerte ugyan, ám a nyolctagú testületbe, ahová öt éve még hét, ezúttal csak két Fidesz-KDNP-s jutott be, a még októberig hivatalban lévő polgármester, Hidvégi József is elbukott. Az egyik vesztes kormánypárti képviselő-jelölt fellebbezett a végeredmény ellen. A területi választási iroda elrendelte az újraszámolást, ám ez sem volt szabályos, ami miatt új egyéni képviselői választást rendeltek el. A megismételt voksolás totális ellenzéki sikert hozott: a nyolc mandátumból hetet szereztek meg.
Szoros lett az eredmény, Fonyódon megismétlik a képviselő-választástMindezek után a júliusi rendkívüli testületi ülésen kerültek napirendre az újabb vitákat szító ügyek. A képviselők a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. 170,9 milliós céltartalékából 28,5 milliót átcsoportosítottak működési támogatásnak. Helyi forrásaink szerint a működési költségek útja nehezebben követhető, így felmerülhet, hogy ezt a pénzt nem eredeti szándéka szerint akarja felhasználni a regnáló testület. Emellett döntöttek két ingatlaneladásról. Egy partközeli társasház előtti kivett beépítetlen területet átminősítették üzletileg használhatóvá, majd 29,5 millióért meghirdették. A másik esetben egy Fő utcai ház eladásáról döntöttek, de többek szerint gyanús módon zárt ülésen.
Hidvégi József leköszönő polgármester elmondta, az említett 28,5 millió forint útfejlesztésre volt tervezve, ám nem felújítás, hanem karbantartás történt, emiatt volt szükség az átcsoportosításra a fejlesztési keretből a működésibe. A társasház előtti terület értékesítéséről a polgármester azt állította, a lakók már az építkezéskor, az ezredfordulón ígéretet kaptak az akkori városvezetéstől, hogy parkolóként használhatják a területet, ezt az adósságukat pótolják most. - A Fő utcai ingatlant régóta tervezzük eladni, s azért most hirdettük meg, mert az idei büdzsénkben 200 millió forint ingatlanértékesítés szerepel, s eddig még egyetlen forint ilyen bevételünk sem volt – mondta a polgármester.