;

Magyarország;pénzjutalom;párizsi olimpia 2024;

- Itt a lista, hány millió forintot kapnak a helyezéseikért a magyar olimpikonok

Csipes Tamara két ezüst- és egy bronzérme 110,89 millió forintot ér, Milák Kristóf a második 94,27 millió forinttal, Gazsó Alida Dóra a harmadik 84,16 millió forinttal.

A 444 szedte össze, hogy az olimpiai érmekért és helyezésekért járó jutalmak alapján melyik magyar sportoló mennyi pénzt kap.

• 8. hely 3,08 millió forintot

ér, a legnagyobb jutalmat, 110,89 millió forintot a kajak-kenuzó Csipes Tamara kapja a kajak egyesben nyert ezüst-, a kajak párosban nyert ezüst-, illetve négyesben nyert bronzérme miatt. Milák Kristóf a második a listán 94,27 millió forinttal a 200 méteres pillangóúszásban nyert ezüstérmével, illetve a 100 méteres pillangóúszásban nyert aranyérmével. Az a kajak páros ezüst- és négyes bronzérem, illetve az egyesben elért hatodik hely, amellyel Gazsó Alida Dóra büszkélkedhet, 84,16 millió forintot jelent. A lista többi része így néz ki:

• Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián – férfi kardcsapat , ezüstérem – 39,27-39,27 millió forint

• Major Veronika – sportpisztoly, bronzérem, légpisztoly, 8. helyezett – 35,43 millió forint.

•  Kopasz Bálint – kajak egyes, bronzérem – 32,35 millió forint.

Ez csak az élboly, ráadásul nem mindenki fogadja el a jutalmat, a kötöttfogásúak 87 kilogrammos versenyében ötödik Losonczi Dávid például előre jelezte, hogy jótékony célra ajánlja 15,73 millió forintot, amelyet kap.

A legtöbb érmet, négy ezüstöt és három bronzot a magyar olimpiai csapatban a kajak-kenu válogatott szerezte. Harmincöt éves kora után mindegyik olimpiai éremszerzőnek minden egyes érme után életjáradék ot is jár. Ezt a KSH által megállapított évi átlagkeresethez igazítják.

A Párizsban vasárnap a hatodik magyar aranyérmet megszerző öttusázó a munkaidejében bűnözők ellen harcol.