A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) fenntartásában működő szegedi Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium ma reggel kapta meg a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal határozatát az intézmény működési engedélyének visszavonásáról - közölte pénteken a
E szerint az iskolát törölték a magán vagy egyházi fenntartású közoktatási intézmények nyilvántartásából, ami nem egészen egy napot ad a szülőknek új iskolát találni többségében halmozottan hátrányos helyzetű, sajátos nevelési igényű gyermekeik számára. A 150 gyereket és családot érintő döntés esélyt sem ad a helyzet megoldására - írja a MET, idézve a vármegyei főispán érvelését, miszerint a gyerekek, tanulók számára a határozat végrehajtásának késedelme jelentős vagy helyrehozhatatlan kárral járna. „Azt nem érzik károkozásnak, hogy 150 gyerektől veszik el a biztonságos, szakmailag elismert pedagógiai közeget, a fejlődés, integrálás lehetőségét, és gyakorlatilag lehetetlenné teszi számukra a tanév elkezdését. A szülők pedig szabálysértést követnek el, ha nem íratják be őket, de ez ebben a pillanatban megoldhatatlan feladat számukra” - hangoztatja Iványi Gábor egyháza.
A MET szerint megdöbbentő, törvénytelen és kegyetlen eljárás, ahogy kiszolgáltatott gyerekeket hagynak sorsukra.az intézményei ellen indított összehangolt megsemmisítő akcióban a gyermekvédelem ügyét hangzatosan pártoló Orbán-kormány a budapesti és a szegedi intézményekben eddig 450 gyermek és család életét törte ketté, más megoldási lehetőségeket nem is mérlegelve. A közlemény azzal zárul, hogy szegedi iskola ügyében a a MET azonnali jogvédelmet kezdeményez, egyben a határozat felfüggesztését kérvényezve, az intézmény pedig hétfőtől nyitva áll a gyerekek számára, és pedagógiai felügyeletet biztosít nekik a helyzet rendeződéséig. „Minden lehetséges fórumon tiltakozunk az embertelen eljárás ellen és minden lehetséges eszközzel küzdünk a gyerekek, a kollégák és a szülők jogaiért” - fogalmaz a MET.
Saját templomába sem engedték be Iványi Gábort„Elfogadhatatlan politikai gaztett” - Már 90 millió forint gyűlt össze Iványi GáboréknakA Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal azt írta, hogy az iskola köztartozása meghaladta a törvényben meghatározott mértéket, ezért kellett törölnie a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Középiskolát a nyilvántartásból. Működése során közel 140 millió, ebből több mint 50 millió forint hat hónapon túli lejárt közműtartozást és adóhátralékot halmozott fel a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség által fenntartott intézmény. A kormányhivatal döntése értelmében a diákok új, rendezett hátterű intézményekben kezdhetik meg a tanévet, mivel a fenntartó nem tudja biztosítani a szegedi iskola folyamatos és biztonságos működésének feltételeit, ami közvetlenül veszélyezteti a gyermekek megfelelő testi, értelmi, erkölcsi és érzelmi fejlődésének és az oktatáshoz való jogának érvényesülését. A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség saját munkavállalóinak járulékait folytatólagosan nem fizette ki, valamint a szegedi intézmény vonatkozásában 9 millió forintot meghaladó, ebből több mint 7 millió forint hat hónapon túli lejárt közműtartozást is felhalmozott. A tartozások miatt az intézmény villamos energiával és gázzal való ellátása nem biztosított hosszú távon, így az oktatás biztonságos, rendezett körülmények között történő megszervezése ellehetetlenült a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség által fenntartott szegedi intézményben - olvasható a kormányhivatal állásfoglalásában.
Mint korábban mi is hírt adtunk róla, a Sára Botond főispán vezette Budapest Főváros Kormányhivatala törölte a nyilvántartásból Iványi Gábor két oktatási intézményét, a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnáziumot, valamint a Wesley Kincsei Általános Iskola és Gimnáziumot. Itt szintén a közműszolgáltatók és az adóhatóság felé fennálló tetemes tartozással indokolták a lépést.
Tanévkezdés előtti héten törölte a nyilvántartásból Iványi Gábor két iskoláját a Sára Botond-féle fővárosi kormányhivatalIványi Gáborék bíróságon támadják meg a kormányhivatal „ördögi és teljesíthetetlen” döntését