;

Horváth József;Lánczi Tamás;III/III-as ügynök;Szuverenitásvédelmi Hivatal;

Lánczi Tamás, a hivatal vezetője. Bárkiről adatokat kérhetnek

- Lánczi Tamás meg van győződve arról, hogy a volt III/III-as Horváth József kiváló szolgálatot fog tenni a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak

Nem is érdekli, hogy mit csinált korábban, neki az évtizedes, mély tapasztalatára van szüksége.

Mint beszámoltunk róla, nagy csinnadrattával érkezett a bejelentés, hogy az Orbán-kormány Szuverenitásvédelmi Hivatala kötelékében működö Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet élére Horváth József nyugállományú vezérőrnagyot, egykori III/III-as ügynököt nevezték ki, aki a tervek szerint „azonosítja és föltérképezi a Magyarország önazonosságát veszélyeztető cselekedeteket, befolyásolási praktikákat”.

Lánczi Tamás a bejelentéskor azt hangoztatta, hogy a kutatóintézet élére olyan embert kerestek, „akinek évtizedes, mély tapasztalata van arról, hogyan kell Magyarország szuverenitását megvédeni”, így esett a választás Horváth Józsefre, a katonai titkosszolgálatok korábbi főigazgató-helyettesére, a közpénzmilliárdokkal kitömött kormányzati agytröszt, az Alapjogokért Központ biztonságpolitikai tanácsadójára.

Szó se róla, Horváth József valóban nem ma kezdte a szakmát, csak épp az a kérdéses, mennyire tekinthető szuverenitásvédelminek az, amit művelt: 1985-től dolgozott a Belügyminisztérium III/III-as ügynökeként, ráadásul úgy, hogy ő maga jelentkezett a belső elhárításhoz. Igaz, Budapest akkor is a végletekig lojális volt Moszkvához.

Az RTL Híradó megkérdezte Lánczi Tamástól, hogy ismerte-e Horváth József múltját, mire a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője közölte, hogy igen. Hozzátette, nem az érdekli, hogy Horváth mit csinált korábban, hanem az, hogy mit fog csinálni az ő hivatalában, s ő maximálisan meggyőződött arról, hogy jó szolgálatára lesz.

Széles összefogásban várják a folyó tetőzését a Dunakanyarban, a rendőrök, katonák, vízügyesek mellett találkozunk szegedi politológia-hallgatókkal és egy ipari alpinista cég dolgozóival is a gáton.