;

Németország;Oroszország;Lengyelország;Szovjetunió;történelem hamisítás;

- Oroszország szerint a szovjetek azért foglalták el 1939-ben Lengyelországot, hogy megvédjék az ukránokat és a belaruszokat a német náciktól

Újfent az Ukrajna elleni háborút szeretnék a múlt elferdítésével igazolni. 

Hatalmas történelemhamisítással állt elő az orosz külügyminisztérium egy kedden megjelent videóban, amelyet a Szovjetunió 1939-es, lengyelországi inváziójáról tettek közzé - derül ki a Politico cikkéből. 

„1939. szeptember 17-én a Vörös Hadsereg katonai műveletet indított Lengyelország keleti területein, megakadályozva a nyugat-fehéroroszországi és nyugat-ukrajnai lakosság elleni népirtást” - írta a tárca az X-en. A videóban pedig az hangzik el, hogy ellentétes a történelmi igazsággal a Szovjetunió agresszorként történő ábrázolása, mivel ellenkező esetben Németország elfoglalta volna az összes lengyel területet, így Oroszország gyenge stratégiai pozícióba került volna. „A Szovjetunió arra is törekedett, hogy biztosítsa a Lengyelországban élő ukránok és belaruszok biztonságát” - tette hozzá a minisztérium.

A Kreml csak egyetlen  kis tényről feledkezik meg: az inváziót a náci Németországgal közösen indították, a szovjetek pedig belaruszokat is lemészároltak a második világháború alatt, például a Minszk melletti kurapati erdőben. A német külügyminisztérium csütörtökön egyetlen szóval válaszolt a kommentek között: „Komolyan?”

A két hatalom a Molotov-Ribbentrop-paktum néven ismert megállapodásban egyezett meg egymással az ország feldarabolásáról. A megszállás indította el a II. világháborút. A berlini külügy a bejegyzéshez csatolta azt a térképet, ami azt mutatja, hogyan osztják fel egymás közt Lengyelországot. A dokumentumon szerepel Sztálin szovjet diktátor, illetve  náci Németország külügyminiszterének, Joachim von Ribbentrop aláírása. 

Vlagyimir Putyin orosz elnök régóta propagálja azon történelemhamisító nézeteket, amelyekkel igazolni próbálja a történelem során indított háborúkat, valamint Ukrajna 2022. február 24-i lerohanását. Utóbbi egyik okát többek közt az ország úgynevezett „nácítlanításában” jelölték meg. 

A közlemény szerint az ország nem is importált vagy exportált ilyen eszközöket.