Premier League;

Haaland ezúttal is betalált, de a Citynek végül annak kellett örülnie, hogy elkerülte a vereséget

- Száz perc csoda

Az angol futball nem a legeredményesebb, de hogy a bajnoksága az egyik legszórakoztatóbb, az biztos. Ezt a Manchester City–Arsenal (2-2) alaposan igazolta.

Az európai topligák csúcsmeccsét Manchesterben rendezték, ahol (legalábbis Angliában) az utóbbi években egyeduralkodó City az első számú kihívójává előlépett Arsenalt fogadta.

De még mielőtt erről az összecsapásról értekeznénk, meg kell emlékezni arról, hogy két magyar válogatott egymással nézett farkasszemet szombaton: a Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool a Kerkez Milossal fölálló Bournemouth-t látta vendégül.

„A múlt heti, Nottingham Foresttől elszenvedett vereségünkre mindenképp reagálni akartunk. Szerencsére sikerült!” – nyilatkozta Szoboszlai, miután együttese kedden Milánóban nyert 3-1-re, most otthon meg 3-0-ra.

Ám az eredmény alapján úgy tűnhet, mintha a legutóbbi kiírásban 12-ként végzett vörös-feketék abszolút epizodisták lettek volna. Nem egészen: már a negyedik percben betaláltak Antoine Semenyo révén, igaz, a gólt les címén érvénytelenítették; ráadásul a meccset ugyanúgy 19 lövési kísérlettel fejezték be, mint a hazaiak.

„Szerencsére nem hátrányból kellett felállnunk, úgy nehezebb dolgunk lett volna. Hamar előnybe kerültünk” – magyarázta Szoboszlai. A találkozó hőse a kolumbiai Luis Díaz volt, aki két perc alatt duplázott (26. és 28. perc), a végeredményt pedig még a szünet előtt egy másik dél-amerikai, az uruguayi Darwin Núnez állította be. A magyar nemzeti együttes csapatkapitánya ezúttal 61 percet kapott (Curtis Jones váltotta), Kerkez ellenben végig a pályán volt.

Egyébként az 5. fordulóban volt gól bőven, „persze”, nem a Manchester United jóvoltából, amely ezúttal legalább nem kapott ki: 0-0-ra volt jó a „Kristálypalotában”.

A város világoskék része ellenben már a 9. percben a fellegekben járt, Erling Haaland megszerezte ugyanis 100. gólját a Cityben, a 10-et ebben az idényben (Savinho indítása nyomán). Ám az önfeledtség nem tartott sokáig a szakadó esőben: a gárda spanyol Eb-győztes középpályása, korunk vitathatatlanul legkiválóbb hatosa, Rodri, akit mind többen emlegetnek az Aranylabda egyik legfőbb várományosaként, megsérült, le kellett cserélni. Ennek mondjuk kevés köze volt a londoni egyenlítéshez, sokkal inkább Michael Oliver játékvezetőnek, aki nagyvonalú gyorsasággal engedett elvégezni egy szabadrúgást, Martinelli meglógott a bal szélen, előkészítése után pedig a Bolognától érkezett, először kezdett Riccardo Calafiori a balösszekötő helyéről bal belsővel bombagólt akasztott a bal felsőbe (1-1). Az első félidő hajrájában a brazil Gabriel fejelt szögletből gólt (1-2), de hogy ne ezzel záruljon az első felvonás, Trossardot leküldte a sporttárs: szövegelt, megkapta a második sárgát.

A fordulás után egy kapuzott Guardiola együttese (26-0 a kapura lövési kísérletek száma), ám a 97. percig esély sem volt feltörni az ágyús védelmet. Ekkor aztán a csereként beállt Stones közelről az eladdig áthatolhatatlan falat húzó David Raya mögé juttatta a labdát (2-2).

Ez 100 perc csoda volt a javából.

Eredmények, 5. forduló

Manchester City–Arsenal 2-2, West Ham–Chelsea 0-3, Villa–Wolverhampton 3-1, Fulham–Newcastle 3-1, Leicester–Everton 1-1, Liverpool–Bournemouth 3-0, Southampton–Ipswich 1-1, Tottenham–Brentford 3-1, Crystal Palace–Manchester United 0-0, Brighton–Nottingham 2-2.

Az élmezőny: 1. Manchester City 13 pont, 2. Liverpool 12 (10-1), 3. Aston Villa 12 (10:7), 4. Arsenal 11, 5. Chelsea 10.

A McLaren pilótája a  sikerével faragott hátrányából, ugyanakkor a másodikként célba érkező Max Verstappen előnye még mindig 52 pont.