gyermekvédelem;

- Családbarát ország

Szóltak, hogy baj van, sőt még nagyobb baj lesz. És igazuk lett. A legnevesebb kutatókból, szakértőkből, egyetemi tanárokból álló országos hálózat, a Gyermekjogi Civil Koalíció már két éve jelezte a szakpolitika felelőseinek, vizsgálják ki a kórházi gyermekügyeket. Nézzék át a gyermekjóléti- és védelmi ellátórendszer hiányosságait, támogassák a szülőket, családokat a krízishelyzetek megelőzésében, megoldásában. Amikor a Koalíció ezt írta, 50-100 kisbaba élt hetekig, hónapokig csecsemőosztályon, ma már 280-300. Ők azok, akiket nem visznek, vagy életkörülményeik miatt nem vihetnek haza a szüleik. A nevelőszülőknél sincs számukra hely, és az intézetek sem fogadják őket. Akiknek szerencséjük van, később örökbefogadó szülőkhöz kerülnek, de a koraszülöttekért, a betegséggel, fogyatékossággal élőkért, vagy éppen a nem szőke és kék szeműekért kevesen állnak sorba. Ők maradnak abban az állami rendszerben, amelyben nincsenek férőhelyek, és kritikus szintre csökkent az elkötelezett, magasan képzett szakemberek száma.

Amíg a sorsuk eldől, akár egy éven keresztül is úgy élnek, hogy a kórházi dolgozók munkabírásán, érzékenységén, lelkiismeretén múlik, a pelenkázáson, etetésen túl dajkálja-e őket bárki.

A Koalíció felhívására, az egyre mélyülő bajokra a kormány azt a megoldást választotta, hogy vegzálja a gyermekvédelmi dolgozókat, és hat hét után kizárja a csecsemő életéből a szülőjét.

Egy igazi családbarát országban az állam mást tesz. Ott nem a politika, hanem a tudás az érték. Pénzt ad a gyermekvédelemre, megfizeti az abban dolgozókat, és minden segítséget megad ahhoz, hogy a kisbabák méltó körülmények között, saját családjukban nőjenek fel.. A szexuális felvilágosítás, a családtervezés nem tabutéma, ahogy a családon belüli erőszak sem. Az iskolában elhelyezett óvszer automata olyan természetes szerkezet, mint katolikus templomban a gyóntató fülke. Egy családbarát kormány biztosítja, hogy a betegen született kisbabák fejlesztésében, az örökbefogadásnál  szeretet legyen a döntő szempont. Egy családbarát országban így mennek a dolgok. Itt nem.