A kiállítás kurátora Kónya Ábel képzőművész, a Miskolci Galéria vezetője. A címében Andrej Tarkovszkij önéletrajzi ihletésű filmjét idéző kiállítás David Ramsey, Alexandra Grela, Olga Tobreluts, Dmitrij Shorin, Irina Drozd, Sofia Albi, Eva Shorina, Ivan Plusch, Irina Annina, valamint Ferenczi Zsolt, Herbst László, Rófusz Kinga és Rácmolnár Sándor illusztrációival arra hívja a nézőt, hogy visszatérjen a képszemlélet egyik eredeti és legerőteljesebb módjához: szembesüljön önmagával és környezetével.
Az orosz kiállítók zöme egyébként Magyarországon, a Hévíz melletti Pacsán él, a budapesti Art Marketen is lehetett találkozni alkotásaikkal, Pacsa Art Project néven alkotóközösségként 2020-ban álltak a nyilvánosság elé. A szentpétervári Olga Tobreluts az orosz Művészeti Akadémia tiszteletbeli akadémikusa, festményekkel, videóművészeti és elektronikus grafikai munkáival rendszeresen szerepel kiállításokon világszerte. Dmitrij Shorin, Irina Drozd és Ivan Plusch is pacsai kötődésű.
A szentpétervári Új Múzeum Aszlan Csehoev műgyűjtő kortárs művészetre fókuszáló magánmúzeuma, kollekciójában a szovjet underground és a leghíresebb orosz avantgárd művészek alkotásai találhatók meg. A múzeum közleménye emlékeztet: a Zerkalo/Tükör című tárlat az elmúlt évben már a harmadik nemzetközi orosz–magyar kortárs művészeti kiállítás a Szentpétervári Új Akadémia szervezésében. A szentpétervári Új Múzeum – a magyar főkonzulátus támogatásával – 2021 augusztusában a Magyar Kárpitművészek Egyesülete kortárs kárpitművészeti anyagát mutatta be „Fény a természetben vagy a lélek napsütötte tájai a kárpitművészetben” címmel. 2019-ben a Szergej Kurjohin Kortárs Művészeti Központ adott otthon a „The Next Day” című orosz–magyar kiállításnak.
(Magyar részről egyébként a kiállítás egyik támogatója, az állami tulajdonban lévő MVM vásárolja azt a földgázt, amelyet Vlagyimir Putyin jóval a nyugati tőzsdei ár felett ad az Orbán-kormanynak. – a szerk.)
Kilőtt a felár, amennyivel Vlagyimir Putyin többet kér Magyarországtól az orosz földgázért