Kubatov Gábor;futball;FTC;edző;

- Kubatov boltol

Szilveszteri tréfának gyenge, az FTC jelentőségét mellbevágóan mutató bejelentésnek erős Kubatov Gábor keddi közlése, miszerint újabb edző hagyta el puccsszerűen a Ferencváros labdarúgó-csapatát. 2023 nyara és 2024 szilvesztere, azaz másfél év alatt négy edzője volt a rekordbajnoknak. Csercseszovot kirúgták. Máté Csabát kirúgták. Sztankovics lelépett. Jensen lelépett. A trendszerű edzőválság eredője azonban nem a szerencsétlen véletlenek sorozata, hanem a vezetőválság.

Ennyi mellényúlás nem lehet véletlen, ehhez tényleg szakértelem kell. A magyarázat szerint kivásárolták a mestereket a szerződésükből és az FTC nagyon jól járt. De hogy ez miért ekkora bolt, nem derül ki, így edzők nem, csak az üres szavak maradnak. Ámbátor azt is lehet mondani, hogy olyan neves edzőket szerződtettek, akiket bármikor tovább lehet passzolni, de akkor meg az a fene nagy Fradi szív sántít, amibe állítólag mindegyik szerelmes volt, amikor érkezett. Így most nagyobb a forgalom a kispadon, mint az Üllői úti felüljárón.

Jön majd a szokásos kör, az elnök bejelenti, hogy az új tréner passzol a Ferencváros „filozófiájához”, aki „a klubhoz illően magas polcon van”, aztán a blöffölés, hogy az FTC helye a BL-csoportkörben van, majd jön egy feröeri amatőr vagy egy dán középcsapat és vége. Ez ismétlődik, csak a bejelentő személye változatlan.

De nem csak a futballszakosztály szenved a zöldeknél: a Sportegyesületek Országos Szövetsége az olimpián szerzett pontok alapján rangsorolt: 2024-ben, vagyis a párizsi olimpia évében a BVSC volt a legeredményesebb. A Ferencváros majdnem harmadával kevesebb pontjával csak az ötödik a listán. Párizsban egyetlen ferencvárosi sportoló sem nyert érmet (az FTC szerb pólósa hazájának aranyozott). Ekkora közpénzesőt élvező klubban ez a leépülés az igazi a világbotrány, mert ez  mutatja, hol tart ma az egykor megkerülhetetlen egyesület, és cáfolhatatlanul beárazza az FTC abszolút értékét. Nem pedig a focisták „magas polcon lévő” edzőjének menetrendszerű lelépése.