Nemcsak Magyarország, hanem Közép-Európa egyik legnagyobb fejlesztése lesz a szolnoki különleges műveleti laktanya felépítése – jelentette ki Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter pénteken a Thököly úti régi laktanya helyére tervezett új katonai komplexum alapkőletételén. Szerinte a kizárólag magyar költségvetési forrásokra támaszkodva, 59 milliárd forintból és 2026-ban már első fázisában elkészülő beruházással, ahogy nevezte „a lándzsa hegyével”, miként a haderőfejlesztés ütemével és méretével vagy a hadiipar kiépítésével ismét példát mutatunk egész Európának.
– Magyarország legmodernebb katonai objektuma lesz a szolnoki, mert itt építik fel „a különleges rendeltetésű dandár, a különleges műveleti parancsnokság és a regionális különleges műveleti komponens parancsnokság” új otthonát – mondta a tárcavezető, aki a Kádár-korszakra visszatekintve megjegyezte, hogy Magyarországon utoljára 1976-ban Győrben adtak át laktanyát. Nem mulasztotta el arról is beszélni, hogy szerinte 2010 előtt a baloldali kormányok semmit nem építettek, csak bezártak.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Magyarországnak békestratégiája van!Szalay-Bobrovinczky Kristóf állítja, hogy a magyar emberek sokat nyernek ezzel a beruházással, majd felsorolta, hogy az elmúlt évek veszélyeket hoztak ránk és a világra. – Először az illegális migráció, majd a Covid, aztán a háború keleten és délen mind azt tudatosították, hogy a biztonság és a béke a legnagyobb kincsünk. A béke nem magától lesz, azért meg kell küzdeni – hangoztatta, majd Orbán Viktor miniszterelnök és az Egyesült Államok leendő elnöke dicséretével folytatta: „A magyar kormányfő egyedüliként élen járt sokáig a béke megteremtésében, de most végre nagy szövetségest kapott Donald Trump személyében.” A honvédelmi miniszter abban bízik, hogy az új békepárti amerikai elnök mindent meg fog tenni a béke megteremtéséért, hogy végre a gazdasági gyarapodás útjára léphessünk.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Szeretjük a hazánkat és készen állunk megvédeniSzalay-Bobrovniczky Kristóf: Fel kell készülni a háborús idők fenyegetéseinek elhárítására is