Németország 13 repülőterén 24 órás figyelmeztető sztrájk kezdődött a Verdi szakszervezet felhívására. A munkabeszüntetés hétfőn nulla órától éjfélig tart.
A légi biztonsági és a földi kiszolgáló személyzet München, Stuttgart, Frankfurt, Köln/Bonn, Düsseldorf, Dortmund, Hannover, Bréma, Hamburg, Berlin-Brandenburg és Lipcse-Halle repülőterén függesztette föl a munkát. Emiatt mintegy 3400 járatot törtölnek és több mint 500 ezren nem tudnak hétfőn a tervezett időpontban felszállni a repülőjáratokra. A légi biztonsági személyzet emellett a Verdi felhívására figyelmeztető sztrájkot tart a Düsseldorf melletti Weeze és a Karlsruhe/Baden-Baden repülőtereken is.

A legnagyobb német légikikötőben, Frankfurt am Mainban 1170 járatot töröltek, ami csaknem 150 ezer utast érint. A repülőtér üzemeltetője arra kérte az utasokat, hogy ne menjenek ki a terminálokra.
A szakszervezet 8 százalékos, de legalább 350 eurós béremelést és három plusz szabadnapot követel a kollektív szerződésről folyamatban lévő tárgyalásokon.
Sztrájkok bénítják meg hétfőn a németországi légi utasforgalmatMit megírtuk, az érvényes szabályok szerint ha egy járatot a sztrájk miatt törölnek vagy több mint három órát késik, a légitársaságnak alternatív közlekedési lehetőséget kell kínálnia az utasoknak a célállomásra. Az utasokat gyakran automatikusan átfoglalják egy másik járatra. Vagy a légitársaság felajánlja, hogy a repülőjegyet vonatjeggyé alakítja át. Ha az utasok a sztrájk miatt hosszabb időre a repülőtéren rekednek, a légitársaságoknak segítséget kell nyújtaniuk, például étkezési utalványok formájában.

Az utasok jogairól szóló uniós rendelet bizonyos feltételek mellett utasonként 250 és 600 euró közötti kártérítést ír elő a célállomáson bekövetkező háromórás vagy annál hosszabb késések és a járatok rövid időn belüli törlése esetén. A kártérítési jogosultság nagyban attól függ, hogy ki sztrájkol. Ha a földi személyzet, akkor kevés az esély a kártérítésre. Más lehet a helyzet, ha a légitársaságok alkalmazottai sztrájkolnak. Az alternatív szállításhoz való jog minden esetben fennáll, függetlenül attól, hogy az utasok jogosultak-e kártérítésre.