Dél-Afrika;tömeggyilkosság;lövöldözés;

Fegyveresek öltek meg kilenc embert egy dél-afrikai kocsmában

Az indíték egyelőre ismeretlen.

Hajtóvadászatot indított a rendőrség, miután ismeretlen támadók kilenc embert lelőttek Dél-Afrikában, egy Johannesburg közelében található kocsmában - írja a BBC.

A Bekkersdalban történt mészárlás során hét férfit és két nőt öltek meg, miután körülbelül tizenkét, egyelőre azonosítatlan fegyveres két járművel érkezett, majd tüzet nyitott a vendégekre. Tízen megsérültek. A mészárlás vasárnap, hajnali egy óra körül történt. Az elkövetők válogatás nélkül lőttek mindenkire, miközben az emberek menekülni próbáltak a helyszínről. Az egyik helyi lakos azt mondta, a településen szinte mindennaposnak számítanak az éjszakai lövöldözések, a bűnözők azt csinálnak, amit akarnak. „Ezek a fegyverek minden este megszólalnak… amint leszáll az alkony, már tudjuk, hogy hamarosan lövések dördülnek el, amelyek nagyon hevesek lesznek” - fogalmazott, megjegyezve, hogy ez félelemben tartja a helyi közösségeket.

Dél-Afrikában nagyjából hárommillió lőfegyver van legálisan magántulajdonban, de az országban legalább ugyanennyi engedély nélküli fegyver is kézről kézre jár – derül ki azokból az adatokból, amelyeket Gideon Joubert, a Dél-afrikai Fegyvertulajdonosok Szövetségének képviselője ismertetett.

Az ország a világ élmezőnyébe tartozik a gyilkosságok számát tekintve. A rendőrség adatai szerint április és szeptember között naponta átlagosan 63 ember vesztette életét erőszakos bűncselekmény következtében.

Az ilyen emberölések legtöbbször vitákból, rablásokból vagy bandák közötti összecsapásokból erednek. A mostani támadás pontos indítéka egyelőre nem ismert.

A hatóságok gyanúja szerint a hajó olyan olajat szállított, amelyre amerikai szankciók vonatkoznak. A minisztérium a bejegyzésben úgy fogalmazott: "Az Egyesült Államok fegyveres erőinek és szövetségi rendvédelmi szerveinek vasökle uralja a tengereket".