Parlament;alakuló ülés;

Esküt tettek a parlamenti képviselők, megalakult az új Országgyűlés

Előtte felolvasták a képviselői névsort, az ülésterembe pedig bevitték a történelmi zászlókat. „Én, ... (az esküt tevő parlamenti képviselő neve) ... becsületemre és lelkiismeretemre fogadom, hogy Magyarországhoz és annak Alaptörvényéhez hű lesznek, jogszabályait megtartom és másokkal is megtartatom. Országgyűlési képviselői tisztségemet a magyar nemzet javára gyakorolom” – hangzott az eskü szövege.

Utána esküt tettek a nemzetiségi képviselők is, ki-ki a saját nemzetiségi nyelvén, lóvári, beás, román, illetve horvát nyelven.

 A régi Országgyűlés ezzel megszűnt, az Orbán-kormány még ügyvezetőként hivatalban marad a Magyar-kormány megalakulásáig. Törvényt a távozó kabinet már csak különleges felhatalmazással fogadhatna el. 

A kontaktszemélyek felkutatása már elkezdődött.