A 195 parlamenti képviselő közül, aki felvette a szavazólapot, csak kettő szavazott nemmel. Az egykor még MSZP-s Szili Katalin után ő a második, aki nőként töltheti be a tisztséget.

Beszédében jelezte, 12 év után az Országház épületére újra kitűzik az Európai Unió zászlaját.
Forsthoffer Ágnes: Új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetébenOrbán Anita megerősítette, hogy szombaton újra kitűzik az Európai Unió zászlaját az Országházra