A Tisza-kormány szeretne szakítani azzal a korábbi kormányzati elvvel, miszerint pánikkeltő a kórházi fertőzési adatok nyilvánosságra hozatala - felelte Köböl Anita a Portfolio kérdésére.

Köböl Anita szerint az adatok nyilvánossága nem pánikot kelt, hanem valójában a rendszer megtisztulását is jelenti, és segítséget nyújt a betegek, illetve a családok számára az adott intézménnyel kapcsolatban. Most egyelőre ott tart a folyamat, hogy nem letagadni szeretnék ezeket az adatokat, hanem a rendelkezésre álló információk alapján döntéseket hozni, következtetéseket levonni, valamint egy sokkal jobb betegjogi keretrendszert biztosítani, n az ott dolgozóknak pedig jobb munkakörülményeket - magyarázta. Hangsúlyozta, nem a felelősséget kutatják, hanem a megoldást, hiszen azokban az intézményekben, ahol esetleg, adott esetben, a higiéniai minimum most nem garantált, meg kell vizsgálni, hogy mulasztás történt-e, vagy forráshiányról van-e szó, és a kormányzat ezen a vizsgálati eredményeknek mentén hozza meg a döntéseit. Köböl Anita jelezte: nem a szankcionálás, hanem a segítségnyújtás a cél.
